Gdynia Design Days

W dniach od 7 do 15 lipca Centrum Designu działające w ramach Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zorganizowało już po raz piąty festiwal Gdynia Design Days. Ta ważna nie tylko dla miasta i regionu impreza nie mogła się obyć bez Amiki, która po raz pierwszy od wielkiej gali w Essen pokazała wyróżniony tam nagrodą Red Dot Best of the Best piekarnik Zen.

Zen idealnie pasował do wystawy „Made in Poland – Cudze chwalicie, swego nie znacie”, podczas której można było zobaczyć przykłady polskich hitów eksportowych – produktów, które za sprawą wyjątkowego wzornictwa są ambasadorami rodzimego designu w świecie. Produkty te znajdują uznanie daleko poza naszymi granicami, o czym nie zawsze słychać w kraju. Z Amiką akurat jest inaczej – dobrze znana w Polsce, staje się coraz bardziej znana, doceniana i pożądana na świecie.

Dzięki gdyńskiemu festiwalowi kolejne polskie miasto miało okazję ujrzeć perłę designu w koronie Amiki – pierwszy polski produkt nagrodzony najwyższym wyróżnieniem w świecie wzornictwa. To tryumfalne tournée piekarnika Zen wzbudza z pewnością zainteresowanie nie tylko wizualną, zewnętrzną stroną urządzenia, ale również jego intrygującym wnętrzem – innowacyjnymi rozwiązaniami.

Zen idealnie pasuje do nowoczesnej kuchni. Został skonstruowany przez Amikę z myślą o wymagających użytkownikach sprzętu AGD, którzy mają sprecyzowane potrzeby, cenią sobie spokój i harmonię, a swój dom traktują jak bezpieczną przystań i szukają w nim wyciszenia. Stworzony został z unikalnych dla piekarnika materiałów – front wykonano z matowego szkła w kolorze białym lub czarnym, a jego uchwyt z naturalnego drewna. Rodzaj i kolor drewna użytkownik może dowolnie komponować z białym albo czarnym piekarnikiem. W ten sposób tworzy się emocjonalna więź twórcy i producenta z odbiorcą sprzętu, który sam określa jego ostateczny wygląd zgodnie ze swoimi upodobaniami. Do obsługi piekarnika wystarczą dwa pokrętła, niepotrzebne są żadne przyciski i wyświetlacze.

Prestiż, z jakiego Amica korzysta przy okazji najnowszych wyróżnień, takich jak red dot, i wystaw, takich jak Gdynia Design Days, dodaje piekarnikowi Zen szlachetnego blasku i aury pożądania. Polskie gospodarstwa domowe mogą się teraz wzbogacić o sprzęt, który nie tylko robi wrażenie, ale robi wszystko to, co nowoczesny piekarnik powinien w kuchni robić. Robi to w dodatku pięknie i z gracją. Któż by nie chciał mieć u siebie w domu tego, co w tej chwili jest przedmiotem zachwytu?

Od kilkudziesięciu lat Amica unowocześnia kuchnie Polaków, a w ostatnim czasie również kuchnie innych narodów. Nie znaczy to oczywiście, że pizza, paella czy burito będą smakowały jak bigos. Dobre, bo polskie – w przypadku piekarnika Zen – oznacza, że dzięki niemu dobre też będzie niemieckie, włoskie, francuskie, hiszpańskie, meksykańskie, chińskie i tak dalej – aż po krańce kulinarnego świata.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)