ASTOR wspiera 40. Olimpiadę Wiedzy Technicznej

Dnia 16 stycznia br. w Zespole Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie-Mościcach odbyły się zawody okręgowe 40. Olimpiady Wiedzy Technicznej. Partnerem wydarzenia była firma ASTOR, która chętnie angażuje się w projekty edukacyjne i wspiera młodzież chcącą pogłębiać wiedzę  techniczną.

Etap okręgowy w Tarnowie stanowił ostatnią prostą przed finałem i został rozegrany w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej, w której wzięło udział 51 zawodników oraz mechaniczno-budowlanej, gdzie wystartowało 8 osób. Zawody polegały na rozwiązaniu zadania optymalizacyjnego lub zastosowania informatyki w technice oraz na rozwiązaniu 2 spośród 3 zadań w wybranej grupie tematycznej.

Dla ucznia Zespołu Szkół Technicznych, który osiągnie najlepszy wynik w zawodach okręgowych,  firma ASTOR ufundowała voucher w formie dowolnego, darmowego kursu szkoleniowego.

Olimpiada Wiedzy Technicznej cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży – na szczeblu szkolnym wzięło w niej udział 449 uczniów z 14 szkół, spośród których do kolejnego etapu zakwalifikowano 59 uczniów z 8 szkół.

„Nasza firma podejmuje szereg działań, które mają zachęcić młodzież do poznawania tajników automatyki, robotyki oraz oprogramowania przemysłowego, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że w ramach Olimpiady Wiedzy Technicznej młodzież z tak dużym zaangażowaniem rozwiązuje zagadnienia techniczne” – mówi Łukasz Mąka, koordynator ds.  edukacji w firmie ASTOR.

Warto wspomnieć, że zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy Technicznej organizowane są w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie już od 36 lat.


Firma ASTOR wspiera podnoszenie efektywności procesów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze, dostarczając nowoczesne technologie w obszarach automatyki przemysłowej i robotyki, systemów IT oraz wiedzę biznesową  i techniczną w formie szkoleń i konsultacji.

W portfolio ASTORa znajdują się systemy sterowania GE Intelligent Platforms i Horner APG, oprogramowanie przemysłowe Wonderware, roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, produkty do bezprzewodowej transmisji danych SATEL Oy oraz falowniki, panele HMI i urządzenia sieciowe Astraada. Firma oferuje usługi doradcze w ramach ASTOR Consulting i szkolenia w ramach Akademii ASTOR.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)