Pierwszy w Europie Certyfikat EU Ecolabel dla baterii oszczędzających wodę marki FERRO

15 stycznia 2014 roku, w gmachu Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy pism branżowych i ogólnoinformacyjnych, poświęcona wręczeniu pierwszego w Europie Certyfikatu EU Ecolabel dla baterii oszczędzających wodę marki FERRO. To zaszczytne wyróżnienie z rąk Dr Joanny Tkaczyk,  Kierownika Działu Współpracy Zagranicznej Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A., odebrał Wiceprezes Zarządu FERRO S.A., Zbigniew Gonsior.

Już wkrótce symbolem unijnej stokrotki będą oznakowane baterie  oszczędzające wodę marki FERRO z serii: Veneto, Genova i Cassino Verdeline. To pierwsze tego typu wyróżnienie w skali europejskiej, które potwierdza, że spółka FERRO jest zainteresowana nie tylko ekonomicznym wymiarem biznesu, ale także jego szeroko pojętym otoczeniem. Armatura sanitarna jest jedną z najmłodszych kategorii wśród kilkudziesięciu grup wyrobów, dla których opracowano kryteria przyznawania oznakowania ekologicznego EU Ecolabel. Prace Komitetu Unii Europejskiej ds. Oznakowania Ekologicznego (KUEOE) dla armatury sanitarnej trwały 3 lata. Firma FERRO jako pierwszy polski producent baterii oszczędzających wodę, wzięła w nich czynny udział. Zgodnie z procedurą ubiegania się o Certyfikat EU Ecolabel, w 2013 roku złożyła komplet dokumentów aplikacyjnych do jednostki właściwej na terenie naszego kraju jaką jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Producent przedstawił dokumentację dotyczącą spełnienia norm PN EN, deklaracje zgodności, atesty oraz sprawozdania z badań laboratoryjnych dotyczące między innymi przepływów dla baterii umywalkowych i zlewozmywakowych oszczędzających wodę z kolekcji: Cassino VerdeLine, Veneto VerdeLine i Genova VerdeLine. Wszystkie zgłoszone produkty przeszły pomyślnie weryfikację i otrzymały  Certyfikat EU Ecolabel: PL/040/001/01 – najważniejsze europejskie wyróżnienie w zakresie ekologii. Produkty nagrodzone certyfikatem charakteryzuje doskonała jakość oparta o innowacyjną technologię i europejskie komponenty służące ponad 50% redukcji zużycia wody, takie jak: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean. Natężenie przepływu kształtuje się, w zależności od modelu, od 4,5 do 6 litrów wody na minutę, podczas gdy w standardowej baterii wynosi ok. 12 – 16 litrów w ciągu minuty.  FERRO poddając swoje produkty certyfikacji wykorzystało ten proces również jako narzędzie kontroli i doskonalenia baterii sygnowanych logo VerdeLine. Dzięki temu firma udowodniła, że jej głównym priorytetem jest dbałość o najwyższą jakość produktów zarówno w aspekcie innowacyjności jak i rozwiązań dopasowanych do potrzeb zmieniającego się rynku, a w konsekwencji takich, które oszczędzają energię, zasoby naturalne i ograniczają koszty związane z ich codziennym wykorzystywaniem.

 

Opisy baterii oznaczonych Certyfikatem EU Ecolabel: PL/040/001/01

 

Cassino Verdeline Plus bateria umywalkowa stojąca BCS2VL

Oszczędzająca wodę bateria wyposażona w innowacyjne komponenty: wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody orazruchomy perlatorFerroSlimAir pozwalający na regulację kierunku strumienia wody i łatwe usuwanie kamienia wapiennego.Urządzenie osiąga maksymalne natężenie przepływu na poziomie 4,5l wody na minutę, podczas gdy z tradycyjnej baterii wypływa w  tym samym czasie 12l i więcej. Baterie Cassino VerdeLine Plus wyróżniają się również  interesującym designem. Dynamizm ostrych kątów uchwytów i wylewek, skośnie nachylonych ku ceramice łazienkowej kontrastuje z okrągłą formą podstawy o przekroju walca.

 

Cassino VerdeLine Plus bateria umywalkowa stojąca nablatowa BCS2LVL

Bateria zaopatrzona jest w innowacyjne komponenty: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody, perlator FerroSlimAir z regulacją kierunku strumienia wody oraz z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennegoFerroEasyClean, przez które przepływa jedynie 4,5l wody na minutę.Komponenty te zapewniają niezwykłą wydajność i ponad 50. procentowe ograniczenie zużycia wody.

 

Cassino VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojąca BCS4VL

Elegancka bateria zapewniająca 50. procentowe ograniczenie zużycia wody o maksymalnym natężeniu przepływu 6 litrów wody na minutę. Wyposażona w innowacyjne komponenty: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennegoFerroEasyClean. Posiada obrotową wylewkę.

 

Veneto VerdeLinebateria umywalkowa stojąca BVN2L

Baterię wyposażono w nowoczesne urządzenia oszczędzające wodę: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean. Maksymalne natężeniu przepływu wody wynosi 6 litrów na minutę. Veneto VerdeLine charakteryzuje stabilna, geometryczna forma nawiązująca do klasyki w nowoczesnej odsłonie.

 

Veneto VerdeLinebateria umywalkowa stojąca do umywalek nablatowych BVN2LVL

Bateria jednouchwytowa,  minimalistyczna w formie, pokryta chromem wyposażona w regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody a także perlator, który zapewnia 50% ograniczenie zużycia wody oraz system łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean. To najlepszy produkt dla miłośników ekologii i osób zainteresowanych oszczędzaniem.

 

Veneto VerdeLine – bateria zlewozmywakowa stojąca BVN4VL

Posiada perlator FerroAirMix oraz regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody, które zapewniają oszczędne gospodarowanie wodą, a także system łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean. Projekt linii wzorniczej Veneto VerdeLine opiera się na harmonijnie skomponowanych płaszczyznach kwadratu i prostokąta. Stabilna geometria bryły, zaznaczone krawędzie, linie załamujące się pod kątem prostym, tworzą, nawiązującą do klasyki, a jednak nowoczesną formę baterii odpowiednią dla wnętrza współczesnej kuchni.

 

Genova VerdeLine bateria umywalkowa stojąca BGE2VL

Bateria umywalkowa stojąca Genova VerdeLine to ekologiczne rozwiązanie dla każdej łazienki. Posiada komponenty służące ponad 50% redukcji zużycia wody! PerlatorFerroAirMix, dzięki unikatowej konstrukcji, doskonale napowietrza wypływającą wodę, przez co zmniejsza jej zużycie. Bateria wyposażona jest również w głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu wody, pozwalającą na precyzyjną regulację wypływu wody oraz możliwość ustawiania blokady wypływu gorącej wody. Dodatkowo posiada system łatwego usuwania kamienia wapiennego – FerroEasyClean. Klasyczne wyprofilowane łuki, opływowa forma oraz chromowana powłoka nadają baterii lekkości.

 

Genova VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojąca BGE4VL

Wyposażona w nowoczesne komponenty zapewniające oszczędne gospodarowanie wodą: perlatorFerroAirMix,  z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennego – FerroEasyClean oraz regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody. Genova VerdeLine o plastycznej, giętej linii i ergonomicznym kształcie jest prawdziwą ozdobą nowoczesnej kuchni.

Wiceprezes Zarządu FERRO S.A., Zbigniew Gonsior odbiera Certyfikat Ecolabel z rąk dr Joanny Tkaczyk,  Kierownika Działu Współpracy Zagranicznej Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

 

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)