Detal w łazience

Ładnie urządzone wnętrze łazienki zależy nie tylko od dobrego projektu, wysokiej jakości materiałów i elementów wyposażenia, ale także od przemyślanych detali, które często przesądzają o efekcie końcowym. Dbałością o szczegół można także skorygować drobne błędy w aranżacji wnętrza, odświeżyć je lub nadać mu nowego wyrazu.

Na zdjęciach prezentujemy przykłady interesujących rozwiązań armatury funkcjonalnej w użytkowaniu i dobrze zaprojektowanej, czyli takiej, która przykuwa uwagę nienagannym kształtem i estetyką wykończenia. Wszystkie propozycje pochodzą z oferty Ferro.

Rączka prysznicowa już nie musi być podobna do słuchawki telefonicznej. Uproszczone wzornictwo płaskich, lekko wyprofilowanych form – prostokątnej rączki Quadro i okrągłej Seno będzie pasowało do minimalistycznego stylu nowoczesnej łazienki. Obie rączki zostały wyposażone w system easy clean, który ułatwia usuwanie osadów z kamienia wapiennego. Seno polecamy szczególnie zwolennikom ekologii i ograniczania kosztów, ponieważ w ciągu minuty przepływa przez nią maksymalnie tylko 7,5l wody, podczas gdy przy tradycyjnym prysznicu zużywamy 12, a nawet 15l wody na minutę. Z kolei Quadro będzie idealnie komponowała się z podtynkowym zestawem natryskowym o tej samej nazwie ze względu na powtarzający się motyw prostokąta. 

Dobrą ilustracją minimalistycznej tendencji we wzornictwie, która skłania projektantów do ukrywania wszystkiego co zbędne są dwa modele baterii termostatycznych – natryskowej Arezzo i wannowej Metalia 57. Opływowe kształty, elegancka chromowana powłoka i oszczędność formy to cechy charakterystyczne obydwu baterii. Ponadto w Metalii 57 przełącznik wanna – natrysk został zintegrowany z ceramicznym regulatorem wypływu, przez co jest niewidoczny.

Zamiast ukrywać, można w sposób zamierzony odsłonić wybrane elementy urządzeń łazienkowych np. syfony i spusty. Ten rodzaj armatury nie musi być już schowany w ceramicznej nodze umywalki lub w szafce umywalkowej, zwłaszcza gdy jest wykonana z efektownego chromowanego mosiądzu i przybiera oryginalne kształty: owalne, butelkowe, sześciokątne.  
Istotnym detalem, w łatwy sposób mogącym podnieść estetykę wnętrza, będą umiejętnie dobrane do armatury, ceramiki i materiałów wykończeniowych akcesoria łazienkowe. Wolnostojące i montowane do ściany, wykonane z  metalu, przezroczystego i piaskowanego szkła, drewna bambusowego, o linii klasycznej lub nowoczesnej – tak duża różnorodność z pewnością pozwoli na odpowiedni dobór do stylistyki pomieszczenia. Zdjęcia ilustrują ciekawe przykłady tej galanterii łazienkowej pochodzącej z kolekcji bambusowej, Programu Prysznic i Novatorre.

Przegląd interesujących detali kończymy na elementach łączących – oprócz baterii i zestawów natryskowych, które można dobierać odrębnie, producent oferuje akcesoria takie jak: ramiona natrysków i przyłącza kątowe. Chromowane, o subtelnych kształtach ramiona natrysków, posiadające zawory zwrotne, eleganckie przyłącza kątowe Rotondo i Quadro, duży wybór chromowanych rączek natrysków jedno i wielofunkcyjnych, a także uchwytów natrysków punktowych, przegubowych i kolankowych to doskonałe uzupełnienie zestawów natryskowych i baterii.


Akcesoria bambusowe, dozownik na mydło


Bateria natryskowa, termostatyczna Arezzo


Metalia 57 bateria termostatyczna, wannowa


Przyłącze kątowe Quadro z uchwytem do węża natryskowego


Quadro  zestaw natryskowy

Seno VerdeLine_Rączka natrysku 1-funkcyjna

Syfon butelkowy

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)