Red doty Amiki na wystawie

W dniach 5-27 października 2013 r. w Muzeum Miasta Łodzi z inicjatywy Urzędu Patentowego RP zostanie zaprezentowana wystawa zatytułowana Polskie red doty. Ekspozycja, która zostanie przedstawiona w ramach Łódź Design Festival, obejmuje prace polskich projektantów, docenione i wyróżnione prestiżową, międzynarodową nagrodą red dot design award.

Na wystawie będzie można zobaczyć także dwa piekarniki Amiki. Piekarnik z linii Integra, który w 2011 roku został wyróżniony red dot honourable mention i piekranik Zen, wyróżniony red dot best of the best w 2012 roku. Wyróżnienia te nie tylko zwróciły uwagę na produkty powstające w Amice, ale sama nagroda okazała się przepustką na salony artystyczne. Kuratorem wystawy jest profesor Czesława Frejlich z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a zaprojektowali ją Marta Niemywska i Dawid Grynasz.

Konkurs red dot design award organizowany jest od roku 1955 przez jedną z najstarszych i uznanych w świecie instytucji designu – niemieckie Design Zentrum Nordrhrein Westfalen z siedzibą w Essen. Przyznane wyróżnienia wpływają znacząco na wzrost wartości marek oraz światową rozpoznawalność nagrodzonych, innowacyjnych produktów i rozwiązań, a w efekcie także na zwiększenie ich sprzedaży.

Polacy znajdują się w gronie laureatów od 2008 roku i do obecnej chwili zdobyli łącznie 30 nagród i wyróżnień. Wystawa Polskie red doty promuje wszystkie uhonorowane nagrodą polskie produkty. Projekty te łączą w sobie estetyczny wzór z najwyższą jakością i funkcjonalnością, a design jest dla ich twórców ważnym narzędziem strategicznym otwierającym drogę do biznesowego sukcesu. Wystawa ma być zachętą dla kolejnych przedsiębiorców do inwestycji w design i tworzenia strategii rozwoju opartych na dobrym projektowaniu.

Można śmiało stwierdzić, że piekarniki z linii Integra i Zen stały się wizytówką innowacyjnej Amiki, która przebojem dostała się do światowej czołówki producentów AGD, i to nie jakimś wejściem dla służby, ale w sposób jak najbardziej nobilitujący – poprzez salon.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)