Piekarnik Zen wśród najpiękniejszych urządzeń

Tegoroczne nagrody red dot best of the best zostaną oficjalnie wręczone dopiero w lipcu, ale niedawno ogłoszone zostały wyróżnienia red dot design awards dla najpiękniejszych urządzeń, które zostały wyprodukowane przez ostatni rok i będą rywalizowały o to jedno z najcenniejszych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa. W związku z tym redakcja Wirtualnej Polski postanowiła sama opracować zestawienie nagrodzonych w ostatnich latach produktów, które w jej subiektywnej opinii zasłużyły na najwyższe laury.

Pośród ośmiu wyróżnionych urządzeń takich Nikon 1, Apple Magic Mouse  i Apple TV, Dyson Air Multiplier Fan, czy Nokia 8800 znalazł się także piekarnik Zen wyprodukowany przez Amike. Jak napisali twórcy zestawienia  „nie mogło w nim zabraknąć naszej dumy – zaprojektowanej przez Polaków piekarnika Amica Zen. Jury red dot, opisując swoje odczucia względem tego produktu, mówiło przede wszystkim o niezwykłej harmonii i spokoju, jaki bije od tego minimalistycznego designu. Trzeba przyznać, że nazwa była tutaj strzałem w dziesiątkę.”

Przypomnijmy zatem, że piekarnik Zen został stworzony z myślą o wymagających użytkownikach sprzętu AGD – tych, którzy mają sprecyzowane potrzeby, cenią sobie spokój i harmonię, a w swoim domu szukają przede wszystkim wyciszenia. Amica Zen odwołuje się do tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje zupełnie nowy trend we wzornictwie. Staje w opozycji do wszechogarniającej, nachalnej technologii, która dominuje nad człowiekiem na każdym kroku, we wszystkich dziedzinach, co sprawia, że czuje się on w takim świecie wyobcowany. Do obsługi piekarnika niepotrzebne są żadne przyciski i wyświetlacze, wystarczą dwa pokrętła. Bowiem to nie człowiek ma się dopasować do technologii, czyli użytkownik do urządzenia, ale na odwrót – urządzenie zostało pomyślane tak, aby stanowiło odpowiedź na oczekiwania użytkownika, aby technologia była zgodna z potrzebami człowieka i jego wyobrażeniami o domu jako spokojnej, bezpiecznej przystani.

Piekarnik Zen dostępny jest w Zen store na stronie www.zenstore.pl. Można tam także kupić kominowy okap z Zen. Zestawienie przygotowane przez redakcję Wirtualnej Polski można znaleźć na stronach portalu w dziale tech.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)