Polska premiera sterownika przyszłości

iPad dla przemysłu, sterownik przyszłości – to niektóre z określeń stosowanych do opisu jednej z największych premier roku 2013 – PACSystems RXi Controller. Innowacyjne rozwiązanie od GE Intelligent Platforms dostarcza moz?liwos?ci, które o kilka lat wyprzedzają obecne systemy sterowania i kontrolowania obiektów przemysłowych. Za wprowadzenie PACSystems RXi Controller na polski rynek odpowiada ASTOR – generalny dystrybutor GE Intelligent Platforms.

„To kompaktowe urządzenie w najbliższych latach zmieni oblicze przemysłu” – przekonuje Jarosław Gracel, analityk biznesowy z firmy ASTOR. PACSystems RXi Controller jako jeden z pierwszych na rynku będzie pozwalał na zdalny dostęp z poziomu urządzeń wyposażonych w system Android. Dzięki temu daje on możliwość lepszej integracji z otoczeniem przemysłowym, a z pomocą dowolnego smartfonu będzie można nadzorować prace oraz stany awaryjne instalacji oraz prowadzić zdalny serwis z dowolnego miejsca na ziemi. „Ta funkcjonalność pozwala na zdalny monitoring z jednej ręki np. serii 10 systemów sterowania oczyszczalniami ścieków w mniejszych miejscowościach gdzie nie ma budżetu na lokalny stały nadzór nad instalacją. Możliwy jest również monitoring lub prowadzenie diagnostyki i serwisu wyprodukowanych i wyeksportowanych maszyn na cały świat przez ekipy serwisowe producenta.” –  dodaje Stefan Życzkowski, prezes ASTORa. Sterownik wyposażony jest w rozbudowane systemy zabezpieczeń przed niepowołanym dostępem.

PACSystems RXi Controller to jeden z elementów nowej grupy RXi, nowości 2013 roku. Piotr Adamczyk, menedżer produktów GE Intelligent Platforms zauważa – „To rozwiązanie zmienia sposób patrzenia na systemy sterowania adresowane do średnich i dużych aplikacji. Rodzina RXi została zaprojektowana z myślą o młodej kadrze inżynierskiej, ale z uwzględnieniem potrzeb doświadczonych użytkowników i  integratorów. Posiada bowiem wszystkie najlepsze cechy rozwiązań PACSystems, które doceniają tysiące klientów na całym świecie uzupełnione o nowe możliwości,  z których będziemy korzystać w najbliższej przyszłości .“

Ogromny nacisk w nowym rozwiązaniu położono nie tylko na technologię gwarantującą dużą wydajność i niezawodność ale przede wszystkim na uproszczenie architektury całego systemu sterowania, podniesienie bezpieczeństwa oraz ułatwienie i przyspieszenie konfiguracji, wdrożenia oraz serwisu.

Urządzenie wykorzystuje engine PAC oraz system operacyjny czasu rzeczywistego VxWorks, które wraz z narzędziem Proficy Machine Edition pozwalają intuicyjnie dopasować sterownik do konkretnych systemów funkcjonujących w obiekcie.
Zastosowana w urządzeniu technologia COM Express zwiększa wydajność do poziomu zaskakującego w urządzeniu o tak niewielkich rozmiarach. 10 MB pamięci programu i dwurdzeniowy procesor 1.0  GHz pozwolą tworzyć w ramach PACSystems RXi Controller złożone aplikacje sterujące. Kompaktowa budowa integrująca kontroler, zasilacz, moduły komunikacyjne oraz inteligentny wyświetlacz stwarzają projektantowi nieograniczone możliwości budowania algorytmów sterowania dla różnych obiektów.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa inwestycji, PACSystems RXi Controller umożliwia utrzymywanie kosztów na stałym, niskim poziomie przez cały okres działania instalacji.  Zdalne sterowanie urządzeniem, dostęp do wiedzy i części zamiennych oraz łatwa aktualizacja pozwalają znacząco obniżyć TCO (Total Cost Ownership) obiektu.

PACSystems RXi Controller może znaleźć zastosowanie w wielu różnych branżach. Opatentowany system chłodzenia i komponenty Intel zapewniają niezawodność oraz długą i bezawaryjną pracę urządzeń w każdych warunkach.

Wie?cej informacji o sterowniku przyszłości –  www.automatykajutra.pl


Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z Centralą w Krakowie, posiadająca
7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnych laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)