Avans i Sferis chcą zacieśnić współpracę

Dwie silne spółki rynku Multimedia/RTV/AGD – Domex Sp. z o.o. będąca właścicielem elektromarketów funkcjonujących pod logo Avans i Media Expert oraz Sferis Sp. z o.o. – podpisały umowę o współpracy handlowej. Jej celem jest zwiększenie potencjału rozwojowego obu sieci handlowych.

Domex Sp. z o.o. posiadający 250 elektromarketów pod logo Avans i Media Expert, a także współpracujący z siecią ponad 200 franczyzobiorców oraz Sferis Sp. z o.o. posiadający blisko 200 sklepów, salonów partnerskich, wysp w centrach handlowych, punktów odbioru sklepu internetowego i współpracujący z ponad 100 sklepami niezależnymi pod szyldem „Specjaliści RTV i AGD” – ogłosiły właśnie zacieśnienie relacji w oparciu o umowę o współpracy handlowej. Przedstawiciele firm podkreślają, że ich wspólny potencjał wraz z możliwością ekspozycji i prezentacji produktów oraz profesjonalną obsługą w ponad 750 punktach sprzedaży w całej Polsce, znacznie umocni pozycję obu sieci handlowych. Zacieśnienie współpracy między dwiema silnymi spółkami branży Multimedia/RTV/AGD pozwoli sprostać wyzwaniom współczesnego rynku oraz stworzy platformę przyszłego rozwoju.

Warto zaznaczyć, że decyzja o ścisłej współpracy nie rodzi żadnych zmian prawnych ani personalnych – w sposób znaczący podnosi ona natomiast prestiż obu spółek.  Pracownicy naszych sieci mogą mieć pewność, że pracują dla jednych z największych firm w swoich branżach, a także posiadających największe możliwości rozwoju w przyszłości. – mówi Arkadiusz Tomala, Prezes Domex Sp. z o. o.

Widoczna odmienność specjalizacji obu sieci pozwala dostrzec szerokie możliwości w zakresie zacieśnienia współpracy, a tym samym dalszego rozwoju naszych firm – dodaje Michał Iwanciw, Prezes Sferis Sp z o.o.

Umowa o współpracy handlowej pomiędzy Sferis Sp. z o.o. i Domex Sp. z o.o. jest kolejnym krokiem na drodze do umacniania pozycji rynkowej obu spółek. W ubiegłym roku właściciele Domex Sp. z o.o. przejęli markę i sieć elektromarketów Avans, natomiast w styczniu br. za zgodą UOKiK sieć elektromarketów należących do Domex Sp. z o.o. powiększyła się o kolejne 40 sklepów zakupionych od białostockiej spółki Havo.Domex
Grupa Domex działa w Polsce od ponad 20 lat. Siedziba firmy mieści się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Chmielowie koło Tarnobrzega. Grupa Domex to obecnie kilka dynamicznie rozwijających się spółek. Większość z nich powiązana jest z branżą Multimedia/RTV/AGD. Największą ze spółek wchodzących skład grupy jest Domex Sp. z o. o. będąca właścicielem 250 elektromarketów pod dwiema markami – Avans i Media Expert. Więcej informacji na: www.grupadomex.pl

Sferis
Sferis jest dynamicznie rozwijającą się specjalistyczną siecią sprzedaży detalicznej oferującą urządzenia IT i RTV/AGD. Sferis istnieje na rynku od 1992 roku. Od 2007 należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy ACTION S.A. Wartość spółki budują przede wszystkim salony własne zlokalizowane w najbardziej prestiżowych centrach handlowych największych miast w Polsce, ale także salony partnerskie i stoiska typu „wyspa”. Sferis w swoich salonach oferuje atrakcyjną gamę produktów i usług dostosowaną do najnowszych trendów w nowych technologiach. Ważnym atutem w rozwoju kolejnych projektów e-commerce jest fakt korzystania przez spółkę z jednego z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce pozwalającego na bezproblemową obsługę tysięcy zamówień dziennie. Sieć Sklepów Sferis zdobyła wyróżnienie kupujących „Złoty Laur Klienta”w kategorii „Sklepy Komputerowe” (2010, 2011, 2012, 2013)  oraz w latach 2011 i 2012 została Laureatem Konkursu „Bezpieczny eSklep”.
Więcej informacji na: www.sferis.pl

AVANS
więcej informacji – PRESS BOX