Industrialna łazienka w lofcie

Duże powierzchnie, otwarte przestrzenie i surowy klimat pofabrycznych wnętrz stwarzają niezwykłe możliwości aranżacji pomieszczeń. Warto, aby łazienka w lofcie miała charakter pasujący do reszty mieszkania. Ułatwią to produkty marki KOŁO.

Aranżacja wnętrza łazienki w lofcie stanowi duże wyzwanie. Trzeba pogodzić w niej funkcjonalność i użytkowy charakter pomieszczenia z surowym i industrialnym klimatem. Warto zwrócić uwagę na rodzaj i kolor wszystkich materiałów wykończeniowych. Forma i kształt ceramiki łazienkowej powinny nawiązywać do „fabrycznego” wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania.

Prostota formy i oszczędność kolorów

Jak stworzyć pomieszczenie, które pogodzi chłód aranżacji z przytulnością właściwą łazience? Przede wszystkim, w całym wnętrzu powinny dominować chłodne odcienie szarości, brązów oraz beże i biel. Dopuszczalne są pojedyncze akcenty o mocniejszych barwach. Wszystkie elementy wystroju i wyposażenia powinna cechować prosta forma, która doskonale wpisze się w industrialne wnętrze. Monochromatyczne ściany mogą być wyłożone płytkami o dużym formacie, tapetą wodoodporną lub mieć strukturę wylanego betonu. Efektownym elementem dekoracyjnym będą fragmenty ścian wykończone np. cegła klinkierową, szkłem lub stalowymi panelami. Do takiego wnętrza pasuje „techniczna ” – ceramiczna, cementowa lub drewniana – podłoga.

Meble łazienkowe powinny mieć gładkie powierzchnie frontów i blatów jak np. w serii KOŁO Preciosa 2 lub Domino XL. Kubistyczny, elegancki kształt mebli podkreśli surowy wystrój pomieszczenia i jego charakter. Przy ciemnych ścianach (np. szarych lub grafitowych) możemy zdecydować się na kontrastowe, białe meble. Odrobiny ciepła dodadzą zaś jasnym wnętrzom produkty w kolorach drewna, jak szafki w barwach wenge (ciemny brąz) czy dębu arava (jasne drewno) dostępne w linii KOŁO Twins.

Efektowna ceramika i kontrastowe akcenty

Dobrym uzupełnieniem stonowanej kolorystyki i prostej formy wystroju łazienki w lofcie będzie efektowna i wyróżniająca się ceramika. W industrialnych wnętrzach doskonale zaprezentuje się np. umywalka KOŁO Twins, która przypomina prostokątne zlewy z fabryk chemicznych.

Podobną geometryczną formę ma ceramika serii KOŁO Preciosa 2. Prostokątna umywalka z zintegrowanym blatem jest podobna do stołu warsztatowego. Może być uzupełniona stalowymi relingami lub białą skrzynią szafki podumywalkowej. Prostopadłościenne bryły miski ustępowej i bidetu tej serii, nadadzą spójnego charakteru całemu wnętrzu.

Ostatecznego szlifu wnętrzu łazienki w lofcie dodadzą kontrastowe akcenty. Może to być stalowa lub chromowana armatura oraz akcesoria jak np. wieszaki, uchwyty czy pojemniki kosmetyczne. Mocnym i efektownym akcentem są też rośliny, których świeży, zielony kolor przykuwa uwagę i doskonale prezentuje się w surowym wnętrzu.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )