Szybko i pewnie – szybka piana montażowa firmy Den Braven

Prace montażowe, czyli na przykład punktowe mocowanie stolarki drzwiowej czy osadzanie schodów, parapetów i progów, mogą być wyjątkowo uciążliwe. Dlatego też, by mieć je jak najszybciej za sobą, warto rozważyć użycie szybkiej piany montażowej firmy Den Braven, która pozwoli na błyskawiczne i mocne osadzenie elementów, nawet w miejscach bez wystarczającego dostępu wilgoci. Piany montażowe to niezastąpione narzędzie podczas robót budowlanych – są proste w użyciu oraz charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami izolacji termicznej oraz akustycznej. Niestety, tradycyjne rozwiązania tego typu mają również swoje wady. Po pierwsze, ich czas utwardzania może wynosić nawet do 24 godzin, a po drugie, by osiągnąć pełną twardość potrzebują one wody zawartej zazwyczaj w powietrzu. Dlatego też, gdy zależy nam na czasie lub gdy prac montażowych dokonujemy w miejscach bez dostępu wilgoci warto sięgnąć po szybką pianę montażową firmy Den Braven.

W Den Braven szybko znaczy dobrze
Szybka piana montażowa firmy Den Braven jest dwuskładnikową, chemoutwardzalną pianą poliuretanową o niskiej chłonności wody, stworzoną z myślą o zastosowaniach konstrukcyjnych. Dzięki swojej jednorodnej, regularnej i zwartej strukturze o wysokiej gęstości tworzy ona doskonałą izolację termiczną, przeciwwilgociową oraz akustyczną. Natomiast bardzo dobra przyczepności do większości materiałów (takich jak beton, tynk, ceramika budowlana, drewno, stal, metale, a nawet tworzywa sztuczne i PCW) doskonale sprawdzi się ona podczas łączenia elementów budowlanych, montażu stolarki drzwiowej, osadzaniu schodów, parapetów i progów, klejenia paneli ściennych i dachówek, a także wygłuszania czy mocowania brodzików oraz wanien. Szybka piana montażowa firmy Den Braven charakteryzuje się bardzo krótkim czasem utwardzenia, dzięki czemu jest ona gotowa do obróbki już po zaledwie 15 minutach od aplikacji (a pełną twardość osiąga już po maksymalnie 25 minutach), co znacznie skraca czas potrzebny na przeprowadzenie prac.  Jest ona również bardzo dobrze przyczepna zarówno do powierzchni poziomych jak i pionowych, co pozwala uniknąć ściekania, znacznie utrudniającego nakładanie piany. Co więcej, dzięki formule utwardzania chemicznego, do uzyskania oczekiwanych parametrów nie wymaga ona dostępu wilgoci, co pozwala stosować ją nawet w przypadku profili zamkniętych czy półzamkniętych. Dodatkowo, po utwardzeniu charakteryzuje się ona bardzo wysoką odpornością na działanie pleśni oraz grzybów oraz jest neutralna chemicznie, dzięki czemu nie wpłynie negatywnie na delikatne materiały budowlane oraz mocowane elementy. Warto również zauważyć, że szybka piana montażowa firmy Den Braven jest produktem bardzo bezpiecznym ponieważ nie zawiera gazów szkodliwych dla środowiska.

Prawidłowe zamocowanie elementów konstrukcyjnych i budowlanych, do tej pory dla większości z nas kojarzyło się z procesem długotrwałym i uciążliwym. Dzięki szybkiej pianie montażowej firmy Den Braven sytuacja ta ma szansę ulec diametralnej zmianie – nie tylko charakteryzuje się ona bowiem błyskawicznym czasem schnięcia, ale również prostym i wygodnym sposobem nakładania. Dzięki temu prace montażowe będą mogły ulec znacznemu skróceniu, a my szybko zapomnimy o remoncie.

www.denbraven.pl


Szybka piana montażowa firmy Den Braven doskonale sprawdza się podczas mocowania stolarki drzwiowej, fot. Den Braven


Szybka piana montażowa firmy Den Braven pozwoli nam  skutecznie i bardzo szybko stworzyć doskonałą izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową, fot. Den Braven


Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.


Den Braven East
więcej informacji – PRESS BOX