KOŁO – od 50 lat na polskim rynku

Jeden z najstarszych producentów ceramiki łazienkowej w Polsce obchodzi w tym roku okrągły jubileusz 50-lecia działalności. W tym czasie KOŁO stało się nie tylko jedną z najlepiej znanych firm w branży wyposażenia łazienek, ale także jedną z najbardziej rozpoznawalnych i mocnych polskich marek.

Już od pół wieku KOŁO wyposaża nie tylko polskie łazienki m.in. w ceramikę sanitarną, wanny i kabiny prysznicowe oraz meble łazienkowe. Stale umacnia swoją pozycję na rynku i buduje markę silną, znaną i cieszącą się zaufaniem klientów. Przykład firmy pokazuje, jak wytrwałą pracą i dążeniem do wyznaczonego celu można osiągnąć rynkowy sukces.

Historia sukcesu

Śmiało można powiedzieć, że historia firmy KOŁO, to historia sukcesu budowanego od podstaw i osiągniętego dzięki nieustającej modernizacji oraz stałego doskonalenia rozwiązań technicznych i marketingowych. Firma powstała w 1962 roku w Kole, gdzie nadal znajduje się jej siedziba i gdzie do dziś nadaje ona ton gospodarczemu życiu miasta. Dynamiczny rozwój sprawił, że zdecydowano się otworzyć zakłady we Włocławku (ceramika łazienkowa), a następnie w Ozorkowie (wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe). Na początku lat 90. firma dołączyła do międzynarodowej Grupy Sanitec, wprowadzając tym samym do dystrybucji produkty uznanych światowych marek takich jak np. KERAMAG. Wyroby oferowane przez Sanitec Koło można kupić w kilku tysiącach punktów handlowych partnerów firmy oraz w dwóch salonach KOŁO w Warszawie i Krakowie. Firma zatrudnia ponad 1,5 tys. osób i ani na chwilę nie zwalnia tempa rozwoju.

Najnowsze trendy w ponadczasowym stylu

Choć firma silnie związana jest ze swoją tradycją, a jej produkty cechuje ponadczasowa estetyka i elegancja, to oferta KOŁO zawsze pozostaje w zgodzie z najnowszymi trendami w dziedzinie projektowania i aranżacji łazienek. Dla firmy tworzą znani designerzy, jak Antonio Citterio, który zaprojektował dwie serie ceramiki i mebli – Ovum i Ego by Antonio Citterio. Obie cieszą się ogromną popularnością wśród klientów i uznaniem wśród architektów. Design idzie w parze z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które dają gwarancję trwałości i najwyższej jakości wszystkich produktów opatrzonych charakterystycznym logo marki.

– W ciągu 50 lat obecności na rynku dobrze poznaliśmy oczekiwania klientów i staramy się, aby nasze produkty jak najlepiej te oczekiwania spełniały – mówi Krzysztof Brzeziński, Szef Marketingu Sanitec Koło. – To właśnie dzięki połączeniu wysokiej jakości materiałów, atrakcyjnych projektów i poszanowania dla klasycznej elegancji ceramika KOŁO tak chętnie wybierana jest do łazienek prywatnych, hoteli oraz do obiektów użyteczności publicznej.

Biznes świadomy i odpowiedzialny

Rynkowy sukces nie jest jedynym priorytetem firmy. Z takim samym zaangażowaniem, jak o jakość swoich produktów firma dba o środowisko. Szczycąc się tytułem Partnera Polskiej Ekologii, KOŁO stale wprowadza modernizacje swoich systemów, by były one jeszcze bardziej przyjazne dla otoczenia. Przemyślane projekty pozwalają oszczędzać wodę i energię, a wszystkie procesy produkcyjne ograniczały emisję zanieczyszczeń.

KOŁO wspiera też młodych architektów, projektantów i designerów organizując dla nich od roku 1998 konkurs na Projekt Łazienki. Atrakcyjne nagrody i możliwość realizacji zwycięskich projektów nie tylko daje szanse zaistnienia młodym artystom, ale równocześnie wspiera rozwój polskiego wzornictwa. Podobne działania doskonale wpisują się w filozofię firmy, która nawiązując do swojej nazwy i symboliki koła w zachodniej kulturze, nieustająco dąży do doskonałości i harmonii w każdym aspekcie swojego działania.


Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )