Okap jak marzenie

W nowoczesnej kuchni wszystko jest na swoim miejscu. Pełna harmonia i funkcjonalność. Dzięki temu domowe życie też może być uporządkowane, a jeśli ono, to i wszystko inne też. Zmysł praktyczny sprawdzony w jednym miejscu może sprawdzić się też w pozostałych. Czasami decydują o tym drobiazgi

W lipcu Amica wprowadziła do sprzedaży nowe okapy kominowe, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania zwiększające ich funkcjonalność. Od tego czasu można zapoznać się z nimi także na stronie internetowej www.amica.pl . Istotne jest to, że nowa generacja sprzętu zastąpi dotychczasowe urządzenia, czyli jeśli ktoś zdecyduje się na odremontowanie kuchni i podniesienie jej standardu, będzie miał do dyspozycji sprzęt, który idealnie zastąpi używany dotychczas.

Najważniejszą sprawą, na którą trzeba zwrócić przy tej okazji uwagę, jest to, że nowe okapy zostały wyposażone w system SF, który zapewnia zwiększoną aż o 20% powierzchnię filtrów tłuszczowych, co poprawia sprawność pochłaniania oparów. Od lipca klienci będą mieli do wyboru 8 zróżnicowanych modeli, wśród których na pewno znajdzie się ten, co odpowie na potrzeby konkretnego gospodarstwa domowego i będzie pasował do właśnie urządzanej lub już urządzonej kuchni.

A kompletna kuchnia to oczywiście kuchnia z okapem. Urządzenie, które pochłania zapachy, tak by nie snuły się po wszystkich kątach domu, nim definitywnie znikną, jest elementem, bez którego można się obejść, ale z którym o ileż przyjemniej się żyje. Łatwo to sprawdzić na własnej skórze albo zaufać zdaniu fachowców, którzy pracowali nad projektami urządzeń.

Wszystkie nowe okapy wyposażone zostały w aluminiowe filtry tłuszczu (niektóre w dwa lub nawet trzy), mają wykończenie w kolorze inox, a wybrane modele posiadają ozdobne elementy z giętego szkła, co nadaje im bardzo nowoczesny wygląd, podkreślając nie tylko zaawansowaną funkcjonalność, ale i wyjątkowy charakter dekoracyjny. Amica dba bowiem o to, by funkcjonalność szła w parze z estetyką. Chodzi o to, że sprzęt powinien być nie tylko wydajny, ale i ładny, dopasowany do urządzeń grzejnych i wystroju całej kuchni, a nawet mieszkania, jeśli mamy do czynienia z aneksem i otwartą przestrzenią.

Ponadto nowe okapy Amiki wyposażone zostały w sterowanie elektroniczne (przyciski soft-touch) i czerwone podświetlenie. Oczywiście mogą też pracować w dwóch trybach – jako wyciąg i pochłaniacz. Ich przydatność w kuchni raczej nie podlega dyskusji, co najwyżej można ją określić na dowolnej skali – według uznania.

Mówi się niekiedy, że czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Tam, gdzie okapu nie ma, jakoś się żyje, tzn. życie się toczy, opary się snują, tłuszcz wieje, kędy chce. Łatwo to sobie wyobrazić. Tam, gdzie okap jest, żyje się inaczej, to znaczy lepiej – bez oparów, bez tłuszczu i przykrych zapachów. A o to w tym wszystkim chodzi.

Okap może nie zapiera dechu jak pierścionek z brylantem, o którym się marzy, ale z pewnością przyda się na co dzień, na każdy dzień.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)