Pielęgnacja na piątkę! Zlew granitowy jak nowy

Marka zlewozmywaków granitowych Laveo doczekała się dedykowanych preparatów do czyszczenia i konserwacji. Na rynku pojawiły się dwa środki pozwalające zabezpieczyć i utrzymać w czystości zlewy wykonane z minerałów. Jak je stosować? Nic prostszego. O aplikacji jednego trzeba pamiętać raz na tydzień, drugi to codzienność, która zajmuje dosłownie chwilę, tyle samo co umycie szklanki.

Preparat do zabezpieczania i konserwacji  najlepiej stosować raz na tydzień, aplikując go na powierzchnię zlewu miękką ściereczką. Specjalna receptura powoduje, że tworzy on cienką warstwę „laminatu” zabezpieczającego przed zatłuszczeniami, przywieraniem brudu i nadmiernym osadzaniem kamienia. Środek jest zarazem odporny na niektóre chemikalia i utlenianie, a zawarta w nim mieszanka olejów silikonowych nadaje długotrwały połysk zabezpieczanym powierzchniom. Aplikując preparat trzeba jednak pamiętać, żeby najpierw wyczyścić dokładnie zlew. To absolutna podstawa pielęgnacji.

Drugi preparat – do czyszczenia – ma konsystencję żelu i świeży cytrynowy zapach.  Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych środków powierzchniowo-czynnych i substancji aktywnej środek ma bardzo dobre właściwości myjące. Usuwa kamień, osad i inne zanieczyszczenia pojawiające się w toku eksploatacji zlewozmywaka. Konsystencja żelu ułatwia aplikację środka na zabrudzone miejsca, zapewnia długi czas kontaktu preparatu z czyszczoną powierzchnią i łatwe spłukiwanie. Preparat zawiera substancję aktywną, która niszczy florę mikroorganizmów i zabezpiecza powierzchnię przed ich nadmiernym rozwojem. Najlepiej stosować go raz dziennie, po całym dniu zmywania, nakładając ściereczką, a następnie obficie spłukując wodą. W przypadku silnych zabrudzeń można go pozostawić na powierzchni zlewu na 10-15 minut.

Zlew granitowy? Tak! Bo jest jednym z najbardziej eleganckich i designerskich typów zlewów dostępnych na rynku. Ale kupując taki rodzaj zlewu bezwzględnie trzeba pamiętać o jego pielęgnacji i czyszczeniu. Nie jest to czasochłonne ani bardzo trudne, a jego konserwacja pozwala przedłużyć żywotność zlewu na bardzo długie lata. A co ciekawe – dobrze pielęgnowany ma małe szanse na to, by po latach wyglądać jak zlew kilkuletni.  


Kuchinox PRESS BOX