Ekonomiczne przemienniki częstotliwości małej mocy Astraada Drive GD100

Jak poinformowała firma ASTOR – dystrybutor falowników Astraada, rodzina przemienników częstotliwości Astraada Drive powiększyła się o nową, ekonomiczną serię GD100. Seria ta stanowi rozszerzenie oferty w zakresie falowników z bezczujnikowym sterowaniem wektorowym niewielkiej mocy (0,75 – 15 kW).

Seria falowników Astraada Drive GD100 została opracowana na bazie platformy sprzętowej, wykorzystanej w znanej już serii Astraada Drive GD300, z myślą o mniej wymagających zastosowaniach. Oferta stanowi interesującą propozycję dla klientów, poszukujących niedrogiego falownika o sporych możliwościach.

Przemienniki częstotliwości Astraada Drive GD100 posiadają wbudowany radiator odprowadzający ciepło oraz układ chłodzenia wymuszonego, pracujący w odseparowanym od wnętrza przemiennika, kanale wentylacyjnym. Dodatkowo, specjalna konstrukcja umożliwia także wypuszczenie układu chłodzenia poza szafę sterowniczą, ograniczając tym samym wpływ generowanej przez falownik temperatury na inne elementy w szafie. Co ważne, zastosowany w falownikach układ chłodzenia umożliwia montaż „książkowy” (jeden obok drugiego), co znacząco wpływa na zmniejszenie gabarytów szafy sterowniczej.

Obwody drukowane w standardowym wykonaniu pokryte są powłoką zabezpieczającą, dzięki czemu urządzenia charakteryzuje bezawaryjność i możliwość stosowania nawet w skrajnie niekorzystnych dla elektroniki warunkach „agresywnego” środowiska przemysłowego.

„Wbudowane filtry EMC, niewielkie gabaryty, powłoka zabezpieczająca elektronikę, prostota konfiguracji i ponad 30 funkcji zabezpieczeń w połączeniu z niską ceną sprawiają, że nowa seria Astraada Drive GD100 znajduje zastosowanie m.in. w systemach HVAC, przemyśle spożywczym, gospodarce wodno-ściekowej oraz w przemyśle maszynowym (OEM).” – podsumowuje zalety rozwiązania Tomasz Kochanowski, menadżer produktu z firmy ASTOR.

W falownikach Astraada Drive GD100 wzmocnione zostały również terminale przyłączeniowe, dzięki czemu zapewniają one połączeniom wysoką odporność na drgania i wibracje.

W celu uzyskania pełniejszej ochrony można dodatkowo zastosować, dostępne w ofercie firmy ASTOR, zewnętrzne filtry czy dławiki, ograniczające do minimum wpływ impulsowego charakteru pracy falownika na podłączone urządzenia.

Szczegółowe parametry tych falowników dostępne są na stronie Astraada Drive GD100
http://www.astor.com.pl/produkty/napedy/przemienniki-czestotliwosci/gd100.html


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: http://www.astor.com.pl/

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)