Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz plecak swój i…

… no właśnie, co? Tegoroczne wakacje rozpoczęły tropikalne upały i letnią beztroskę czuć już w powietrzu. Zanim jednak wyruszysz na letnie wojaże nie zapomnij o kilku niezbędnych elementach wyposażenia. Zrób listę i zabierz ze sobą wszystko co potrzebne. Media Expert radzi na co warto zwrócić uwagę, by w pełni cieszyć się z urlopu.

Po pierwsze: nawigacja
Bez niej ani rusz, szczególnie jeśli wybierasz się w podróż samochodem. Wbrew pozorom przyda się również wtedy, gdy po raz kolejny na miejsce wypoczynku wybierasz to samo miejsce. Pamiętaj, że w ciągu roku wiele mogło się zmienić – niektóre odcinki zostały oddane do użytku, inne właśnie przechodzą remont. Nie warto więc jechać na pamięć, ponieważ w ten sposób podróż może się nadprogramowo wydłużyć i zamiast jak najszybciej cieszyć się urlopowym wypoczynkiem, będziesz błądził po objazdach lub tracił czas w korkach. Wybierając się w podróż warto pamiętać o jak najbardziej aktualnych mapach. Jeśli dopiero kupiłeś swój sprzęt nawigujący lub właśnie zamierzasz to zrobić – nie zwlekaj z aktualizacją map. W ten sposób łatwiej będzie ominąć Ci wszystkie utrudnienia w ruchu i remonty – aktualne mapy pozwolą wyznaczyć optymalną trasę.

Media Expert radzi: Wbrew pozorom nawigacja to nie tylko sprzęt, który doprowadzi Cię do celu w maksymalnie krótkim czasie. Wybierając nawigację warto wybrać bardziej zaawansowany model,  który umożliwia odczyt danych z nośników zewnętrznych. Dzięki temu stojąc w korku lub w kolejce na granicy będziesz mógł odtworzyć bajki swoim dzieciom lub z całą rodziną pooglądać Wasz ulubiony film.  Bardziej zaawansowane modele wyposażone są również w funkcję „asystenta pasa ruchu” pomagającą zająć odpowiedni pas podczas zbliżania się do skrzyżowania. Funkcja ta sprawdzi się szczególnie w dużych miastach.   

Po drugie: CB radio
Nawet najbardziej aktualne mapy w nawigacji nie chronią jednak przed nieoczekiwanymi zdarzeniami na drodze. Warto być cały czas w kontakcie z innymi użytkownikami drogi i na bieżąco kontrolować sytuację na trasie. CB radio pomoże ominąć remont, uniknąć zakorkowanych miejsc i wybrać najbardziej optymalny objazd. Inne „mobilki” na pewno chętne podpowiedzą również, gdzie warto zatrzymać się na postój oraz na jakich odcinkach drogi zachować szczególną ostrożność. Jedno jest pewne – inwestując w CB radio możemy zaoszczędzić na niewliczonych w budżet wyjazdu dodatkowych kosztach długiej podróży.

Media Expert radzi: Pamiętaj, by przy kupnie CB radia nabyć również odpowiednio dostosowaną antenę. Nasi handlowcy na miejscu dobiorą model oraz jej odpowiednie parametry, tak byś mógł w pełni cieszyć się możliwościami swojego CB radia.

Po trzecie: aparat fotograficzny plus akcesoria
Aparat to niezbędny atrybut każdego podróżnika – pozwala uwieczniać wszystkie niezapomniane chwile. Co prawda karty pamięci mieszczą już znacznie więcej zdjęć niż funkcjonujące niegdyś klisze, jednak trzeba pamiętać, że i ich pojemność jest ograniczona. Aby uniknąć przykrej konieczności selekcjonowania i kasowania zrobionych już zdjęć w celu zwolnienia miejsca na karcie, warto zabrać ze sobą dodatkową kartę pamięci. Kartę o pojemności 2 GB, można nabyć już za 20 zł. To około 1000 zdjęć przyzwoitej jakości. Dużo miejsca na karcie zajmują także filmiki – ruszając w podróż wybierzmy zatem kartę o dużej pamięci lub weźmy ich kilka. Bardzo ważne w podróży są również wymienne akumulatorki oraz ładowarka. Warto wziąć co najmniej 4 sztuki, tak by używając jednego zestawu, drugi mógł się równolegle ładować.

Media Expert radzi: Warto pamiętać, że lustrzanki oraz profesjonalne obiektywy zazwyczaj ważą dużo więcej niż małe aparaty cyfrowe. Jeśli wybierasz się w pieszą wycieczkę lub zależy Ci przede wszystkim na uwiecznieniu wspomnień, a nie zdjęciach bardzo wysokiej jakości – postaw raczej na kompaktowe cyfrówki. Tak zwane „małpki” są lżejsze i dużo bardziej poręczne w podróży. Jednak, wbrew pozorom, lustrzanka to nie tylko sprzęt dla profesjonalistów. Nawet jeśli nie znasz się na fotografii możesz korzystać z tak zwanego trybu „zielonego” czyli automatycznego ustawiania aparatu. Taki sprzęt pozwala bawić się fotografią i czerpać przyjemność z robienia zdjęć. Warto dodać również, że ceny lustrzanek amatorskich są już dużo bardziej przystępne niż jeszcze kilka lat temu. Ich ceny zaczynają się dziś od 1 700 zł.

Alternatywa: tablet lub smartfon
Tablet to bardzo poręczne urządzenie spełniające funkcję komputera osobistego oraz aparatu. Dobry smarfon łączy w sobie natomiast zalety telefonu, aparatu i nawigacji. To niezbędny element wyposażenia dla tych, którzy nawet na urlopie nie rozstają się ze swoją skrzynką pocztową i kontem na portalach społecznościowych. Zdjęcia zrobione w ten sposób w kilka sekund mogą znaleźć się na Twoim profilu – możesz na bieżąco dzielić się z przyjaciółmi przygodami, które Cię spotkały.

Media Expert radzi:
Tablet to dziś niekwestionowany hit sprzedaży. Wbrew pozorom nie jest to gadżet sytuowany na tak zwanej „wyższej półce”. Jeszcze dwa lata temu przeciętna cena tabletów przekraczała 2000 złotych, a dziś tablet można nabyć poniżej 250 zł. To urządzenie dające ogromne możliwości, a przede wszystkim jest niezwykle mobilne, w związku z czym sprawdzi się idealnie w zbliżającym się sezonie wakacyjnym. Z tabletem nasze dziecko już nigdy nie będzie się nudziło w długiej podróży na tylnym siedzeniu samochodu.

Po czwarte: lodówka przenośna, latarka, ładowarka samochodowa
To elementy, które zawsze warto mieć przy sobie, szczególnie jeśli planujesz pobyt na polu namiotowym. Lodówka przenośna uchroni Twoją żywność przed skutkami przechowywania w wysokiej temperaturze i pozwoli zachować świeżość każdej potrawy. Ładowarka samochodowa jest natomiast niezbędnym akcesorium, by podczas biwaku być cały czas w kontakcie ze światem zewnętrznym. Pozwoli naładować telefon bez dostępu do gniazdka, wykorzystując zasilanie samochodu.

Media Expert radzi: Pod namiot warto zabrać ze sobą również przedłużacz. Na polach namiotowych lokalizacje wokół skrzynek z prądem zajmowane są zazwyczaj w pierwszej kolejności – przedłużacz pozwoli nam na dostęp do prądu w każdym miejscu pola namiotowego. Podczas wyjazdu przydadzą się nam także przenośne głośniki. Chwile spędzone ze znajomymi przy grillu będą jeszcze milsze gdy będziecie mogli cieszyć się Waszą ulubioną muzyką.

Lista niezbędnych akcesoriów wydłuża się lub skraca w zależności od tego, jaki typ wypoczynku planujemy. Inne akcesoria i sprzęty przydadzą się podczas plażowania na egzotycznej plaży w hotelu z pakietem all inclusive, a inne na biwaku nad polskim morzem. Nawet najlepszy urlop można jednak zepsuć, zapominając o najbardziej potrzebnych elementach wyposażenia. Uniknij przykrych niespodzianek i i odpowiednio wcześnie przed wyjazdem przemyśl co może przydać Ci się w podróży. W przypadku jakikolwiek wątpliwości z doborem odpowiedniego sprzętu, zawsze możesz liczyć na radę w elektromarkecie Media Expert.


Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na rynku od 10 lat. Jest jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych marek branży Multimedia, RTV, AGD w Polsce. Media Expert jest liderem na rynkach lokalnych, oferując klientom największy wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach. Media Expert stawia głównie na ekspansję w miastach do 100 tys. mieszkańców. Obecnie w ramach sieci działa 270 elektromarketów.

Media Expert PRESS BOX
więcej informacji z Media Expert