red dot dla najlepszych z najlepszych

Jak świat filmu co roku w napięciu czeka na oscarową galę w Kodak Theatre w Los Angeles, tak świat designu wyczekuje gali w Aalto-Theater w Essen, podczas której uroczyście, z wielką pompą wręczane są nagrody red dot.

Red Dot Design Award to największy i najsłynniejszy na świecie konkurs wzornictwa o niezwykle bogatej tradycji. Od lat przyciąga najbardziej znane firmy pragnące pochwalić się swoimi najnowszymi osiągnięciami w zakresie projektowania. Tegoroczna gala w Essen odbyła się w poniedziałek 2 lipca w obecności ponad 1 200 gości ze świata designu, mediów, biznesu i polityki.

Z poprzedniej gali, w lipcu 2011 roku, Amica wróciła z wyróżnieniem Red Dot Honourable Mention za piekarnik Integra. Tym razem podczas uroczystości w Aalto-Theater Amica odebrała nagrodę red dot best of the best za piekarnik Zen zaprojektowany przez studio Code.

Dobra passa, którą potwierdziła tegoroczna nagroda, świadczy o wysokim poziomie wzornictwa made in Amica, jaki na dobre zadomowił się w nowoczesnych liniach sprzętu grzejnego. Głos 30 ekspertów zasiadających w jury tegorocznego konkursu red dot jest znakiem prestiżu, z którym produkty z Wronek trafiły najpierw do uczestników gali w Essen, a później wraz z nimi rozjechały się po całym świecie. Czerwoną Kropkę (red dot) na drogę dostały tylko projekty najlepsze z najlepszych.

Nagrodzony red dot best of the best piekarnik Zen został stworzony przez Amikę z myślą o wymagających użytkownikach sprzętu AGD – tych, którzy mają sprecyzowane potrzeby, cenią sobie spokój i harmonię, a w swoim domu szukają przede wszystkim wyciszenia. Amica Zen odwołuje się do tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje zupełnie nowy trend we wzornictwie. Staje w opozycji do wszechogarniającej, nachalnej technologii, która dominuje nad człowiekiem na każdym kroku, we wszystkich dziedzinach, co sprawia, że człowiek czuje się w takim świecie wyobcowany. Do obsługi piekarnika wystarczą dwa pokrętła, niepotrzebne są żadne przyciski i wyświetlacze.

Zen stworzony został z unikalnych dla piekarnika materiałów – front jest wykonany z  matowego szkła w kolorze białym lub czarnym, a jego uchwyt z naturalnego drewna. Rodzaj i kolor drewna użytkownik może dowolnie komponować z białym albo czarnym piekarnikiem. W ten prosty sposób tworzy się emocjonalna więź twórcy i producenta z odbiorcą sprzętu.

Wyróżniony nagrodą red dot best of the best piekarnik Amica Zen otwiera nowy rozdział w dziejach sprzętu AGD. To nie człowiek ma się dopasować do technologii, czyli użytkownik do urządzenia, ale na odwrót – urządzenie zostało pomyślane tak, aby stanowiło odpowiedź na oczekiwania użytkownika, aby technologia była zgodna z potrzebami człowieka i jego wyobrażeniami o domu jako spokojnej, bezpiecznej przystani. Takie właśnie przesłanie odzwierciedlone w projekcie piekarnika zasłużyło zdaniem jury konkursu red dot na miano best of the best, co zapowiada dla niego zupełnie nieminimalistyczną przyszłość.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)