KOŁO na Gdynia Design Days 2012

Na Gdynia Design Days 2012, które trwają od 7 do 15 lipca, zostanie zaprezentowany jeden z największych obiektów wzorniczych. Mobilna Sala Ekspozycyjno – Szkoleniowa firmy Sanitec KOŁO ma szerokość 5,5, wysokość 3,9 oraz długość 18,5 metra.

Sanitec KOŁO, lider polskiego rynku wyposażenia łazienek, jest partnerem tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days – jednej z najważniejszych krajowych imprez poświęconych designowi. Marka KOŁO, która obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia obecności na polskim rynku, od lat promuje nowoczesne wzornictwo, a podobne wydarzenia doskonale wpisują się w jej filozofię.

MSES KOŁO jest ogromną ciężarówką SCANIA z silnikiem o mocy 470 KM wraz z naczepą w której wnętrzu jest sala wystawowa. Całość – wygląd zewnętrzny, detale oraz aranżację wnętrza zaprojektował wybitny polski designer Janusz Kaniewski, który jest jednocześnie kuratorem GDD. Ciekawostką mobilnej ekspozycji są m.in. rozsuwane boki, które znacznie zwiększają powierzchnię wystawienniczą oraz taras widokowy z kawiarenką na dachu. – Chcemy pokazać, że polskie firmy mogą nie tylko śledzić i podążać za najnowszymi trendami w dziedzinie designu, ale również z powodzeniem je kreować – mówi Justyna Zborowska, szefowa Salonu Łazienek KOŁO w Warszawie. Wydarzenia takie jak Gdynia Design Days są doskonałą okazją, aby zaprezentować gościom festiwalu Mobilną Salę Ekspozycyjno – Szkoleniową KOŁO, która łączy w sobie to, co w nowoczesnym designie najważniejsze, czyli innowacyjny pomysł, ciekawy projekt, atrakcyjne wzornictwo i solidne wykonanie.

MSES KOLO będzie na Gdynia Design Days w dniach: 07 – 08 lipca 2012 r. przed Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) oraz 09 – 12 lipca 2012 r. na Skwerze Kościuszki. Odwiedzający goście – w godzinach od 10:00 do 20:00 – będą mieli możliwość wejścia do wnętrza naczepy i obejrzenia m.in. ceramiki OVUM zaprojektowanej przez włoskiego designera Antonio Citterio, umywalki Preciosa 2 oraz wanien i kabin prysznicowych.

Ścisłe związki maki KOŁO z designem przejawiają się przede wszystkim w nowatorskich projektach produktów z oferty firmy. Linie mebli i ceramiki łazienkowej projektu takich artystów, jak Antonio Citterio to najlepszy dowód na to, jak sprawnie marka porusza się w świecie nowoczesnego wzornictwa. Niesłabnącą popularnością cieszą się też organizowane przez KOŁO spotkania ze znanymi architektami i projektantami. KOŁO aktywnie wspiera polskich designerów i młodych artystów przeprowadzając dla nich liczne szkolenia i warsztaty, ale przede wszystkim organizując już od 14 lat, konkurs na Projekt Łazienki. Prestiż tego wydarzenia, atrakcyjne nagrody i możliwość realizacji projektu sprawiają, że z roku na rok przybywa uczestników, a poziom nadsyłanych prac prezentuje najwyższe, światowe standardy.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )