Jak wybrać kabinę prysznicową?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej powinien być dobrze przemyślany. Idealna kabina powinna nie tylko pasować do wnętrza i wystroju łazienki, ale również być komfortowa i zapewniająca bezproblemowe użytkowanie. Jak wybrać kabinę prysznicową, radzi ekspert Sanitec KOŁO – Piotr Agata, Product Manager ds. Kabin Prysznicowych.

O wyborze idealnej kabiny decyduje kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest wielkość naszej łazienki. W mniejszych wnętrzach najlepiej sprawdzą się kabiny narożne półokrągłe, które zajmują niewiele miejsca zachowując przestronność i dając możliwość ciekawej aranżacji. Możemy wybierać spośród kabin z drzwiami skrzydłowymi, jak np. produkty z serii NEXT marki KOŁO lub pozwalającymi dodatkowo zaoszczędzić miejsce drzwiami rozsuwanymi wyposażonymi w wygodne uchwyty. W bardziej przestronnych łazienkach można zdecydować się na instalację kabiny kwadratowej lub dowolnie zaaranżować przestrzeń kąpielową według własnych preferencji, wykorzystując drzwi i ściany prysznicowe serii GEO6. Umożliwiają one budowę eleganckiej kabiny przy wykorzystaniu wnęki w łazience lub stworzenie skrojonej na miarę narożnej przestrzeni kąpielowej.

Przy wyborze najlepszego rozwiązania do naszej łazienki pod uwagę należy brać także komfort użytkowania. Zadbajmy by rozmiar kabiny i szerokość wejścia dawały pełną swobodę ruchu podczas kąpieli, a jeśli zależy nam na prywatności warto rozważyć wybór produktów, w których zastosowano szkło satynowe lub dostępne w kabinach z serii GEO6 marki KOŁO szkło PRISMATIC.

Niezależnie od kształtu i rozmiaru kabiny istotny jest oczywiście jej wygląd. Powinien pasować do wystroju i stylistyki łazienki oraz odpowiadać naszym indywidualnym preferencjom. Możemy zdecydować się na wybór kabiny z eleganckim profilem, jakie znajdziemy między innymi w serii FIRST lub bez profilu, które dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach o otwartej przestrzeni. Warto zwrócić uwagę na detale i szczegóły wykończenia, jak zawiasy, rączki i zawieszki, które tworzą charakter kabiny i decydują o jej funkcjonalności. Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pozwolą na wygodne użytkowanie i zapewnią trwałość produktu.

Idealna kabina prysznicowa powinna być nie tylko ładna i dopasowana do wystroju łazienki, ale również funkcjonalna i zapewniająca łatwe utrzymanie w czystości. Mycie kabiny ułatwi zastosowanie wypinanych drzwi, jak w produktach z serii FIRST i GEO6 lub płaskich zawiasów bez miejsc, w których może osadzać się kamień.

W kabinach m.in. z serii KOŁO GEO 6 oraz NEXT zastosowano specjalna powłokę Reflex, która zapewnia idealną gładkość powierzchni szkła i sprawia, że spływająca woda nie pozostawia śladu zacieków.

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów, jak w przypadku kabin marki KOŁO, gwarantuje bezproblemowe ich użytkowanie przez długie lata. W wypadku konieczności dokonania ewentualnej naprawy producent daje 10-letnią gwarancję dostępności części zamiennych.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )