Paradyż wśród najcenniejszych polskich firm

Ostatnie dni obfitowały w wyniki rankingów organizowanych przez największe polskie opiniotwórcze tytuły medialne – „Listę 500” tygodnika Polityka, „Listę 500” dziennika Rzeczpospolita oraz „100 najcenniejszych marek” wg tygodnika Newsweek. We wszystkich rankingach Grupa Paradyż lub jedna ze spółek wchodzących w skład grupy – Ceramika Paradyż Sp. z o.o. – zajęły wysokie miejsca, co potwierdza ich dobrą kondycję.

W pierwszym rankingu, czyli „Liście 500” tygodnika Polityka, pokazane zostały wyniki firm pod względem przychodów ze sprzedaży. W ramach tego wskaźnika Grupa Paradyż z przychodami wynoszącymi prawie 739 milionów złotych uplasowała się na 293 miejscu. W ubiegłych edycjach o pozycji w rankingu decydowały przychody ogółem.

„Rzeczpospolita” „Listę 500” opublikowała w tym roku po raz 14-sty. Firmy zostały poukładane w niej nie pod względem wyceny, ale sprzedaży. W tegorocznej edycji łączne przychody firm ujętych w rankingu wzrosły o ponad 14 procent. Jest to znacznie lepszy wynik w porównaniu do ubiegłorocznej edycji, kiedy zanotowano wzrost na poziomie 10,5 procent. Grupa Paradyż w tym rankingu uplasowała się na 363 pozycji, spadając o jedno „oczko” w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia.

W trzecim rankingu, „100 najcenniejszych marek” wg „Newsweeka”, firmy były klasyfikowane pod katem wartości wyliczanej tzw. metodą szwajcarską. Łączy ona w sobie metodę majątkową i dochodową. Ceramika Paradyż Sp. z o.o. w tym zestawieniu jest 84 najcenniejszą marką w Polsce.

Optymizmem napawają nas wyniki opublikowanych rankingów. Zajęte zarówno przez Grupę Paradyż łącznie, jak i Ceramikę Paradyż Sp. z o.o. miejsca oraz przyznane niedawno wyróżnienia – Filar Gospodarki 2011, Diamenty Forbes’a czy Jakość Roku 2011 potwierdzają, że działania które wkładamy w rozwój firmy przynoszą dobre rezultaty – mówi Iwona Filipczak, Rzecznik Prasowy Spółek Grupy Paradyż.  Na ten rok zaplanowaliśmy aktywności, które jeszcze bardziej rozwiną nasze kanały dystrybucji bezpośredniej i pośredniej w Polsce i za granicą. Działamy również na 40 rynkach świata, gdzie nasze produkty cieszą się coraz większym uznaniem. Przyznane wyróżnienia wzmacniają naszą pozycję oraz potwierdzają, że Grupę Paradyż nadal można określać mianem Ambasadora Polskiej Gospodarki – dodaje Filipczak.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX )