Ocieplenie od wewnątrz – konferencja dla zarządców nieruchomości w Krakowie

Poprawa parametrów cieplnych obiektów to zagadnienie, które łączy się z zarządzaniem nieruchomościami. W swojej pracy zarządcy często spotykają się z sytuacjami, kiedy budynku nie można ocieplić od strony zewnętrznej. 6 marca br. w Krakowie odbędzie się bezpłatna konferencja dla zarządców nieruchomości, zorganizowana przez firmę Xella, dotycząca ocieplania od wewnątrz. Rozwiązanie to pozwala poprawić termoizolację budynku oraz zachować oryginalny wygląd fasady.

W programie konferencji znajdują się zagadnienia dotyczące fizyki budowli oraz szczegółowej analizy zjawisk zachodzących w przegrodach przy ociepleniu od wewnątrz. Przedstawione zostaną również systemy ocieplania od wewnątrz – ze szczególnym uwzględnieniem mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Konferencja została zarejestrowana przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pod numerem 6421. Uczestnictwo w konferencji oznacza realizację 4 godzin obowiązkowego doskonalenia zawodowego. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.

Ocieplenie od wewnątrz można zastosować, gdy elewacja zewnętrzna nie powinna ulec zmianie, na przykład, w przypadku obiektów o dużej wartości historycznej i architektonicznej, czy też w sytuacji ograniczenia praw własności. Dotyczy to zarówno osiedli z wielkiej płyty, jak i starszych kamienic. Ocieplenie od wewnątrz jest również rozwiązaniem, gdy nie wszyscy mieszkańcy wyrażają zgodę na ocieplenie budynku. Pozostali lokatorzy nie muszą wtedy wybierać między „marznięciem” w nieocieplonym mieszkaniu a wysokimi kosztami ogrzewania pomieszczeń.

Pierwsza z cyklu konferencji dla zarządców nieruchomości, która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Warszawie zgromadziła ponad 60 osób.

– Konferencja jest dla zarządców nieruchomości okazją, aby pogłębić wiedzę na temat ocieplenia od wewnątrz – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager SILKA YTONG. – Frekwencja na konferencji w Warszawie pokazała, jak istotna jest prawidłowa izolacja termiczna budynku, których elewacja zewnętrzna z różnych powodów nie może ulec zmianie – wyjaśnia Piotr Harassek.

Kolejne konferencje dedykowane zarządcom nieruchomości odbędą się jeszcze w marcu m.in. w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Wideo-relację ze spotkania w Warszawie można obejrzeć na: http://www.youtube.com/watch?v=XAmL60K_6p0

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i rejestracji na stronie: http://www.budowane.pl/konferencja-zarzadcy

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja odbędzie się 6 marca (wtorek) w Krakowie w Hotelu Qubus, ul. Nadwiślańska 6.

Program konferencji:
9.00 – 9.30       Rejestracja gości
9.30 – 11.00     Podstawy fizyki budowli i zagadnienia fizyki budowli przy ociepleniu od wewnątrz
11.00 – 11.15   Przerwa kawowa
11.15 – 12.45   Zjawiska zachodzące w przegrodach ocieplonych od wewnątrz
Wybrane systemy ocieplania od wewnątrz
12:45 – 13:00   Przerwa
13:00 – 13:30   Dyskusje i konsultacje

Partnerami konferencji są Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie oraz miesięcznik „Administrator”.

Informacja o YTONG MULTIPOR
Mineralne płyty YTONG MULTIPOR to elementy z autoklawizowanego betonu komórkowego, charakteryzujące się wysoką izolacyjnością termiczną, niepalnością (klasa ognioodporności A1) oraz bardzo dobrą paroprzepuszczalnością. Zastosowanie płyt YTONG MULTIPOR obniża straty ciepła budynku oraz reguluje wilgotność pomieszczeń. YTONG MULTIPOR jest materiałem produkowanym wyłącznie z naturalnych surowców: wapna, piasku i wody.


Konferencja o docieplaniu od wewnątrz dla zarządców nieruchomości w Warszawie / SILKA, YTONG


Konferencja o docieplaniu od wewnątrz dla zarządców nieruchomości w Warszawie / SILKA, YTONG

Partner konferencji: miesięcznik „Administrator”

Partner konferencji: Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie


###
XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

 

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)