Studio TVP Sport na dachu fabryki E.Wedel

UEFA EURO 2012TM to impreza sportowa bez precedensu w historii naszego kraju. Wszystkie przygotowania przebiegają z ogromnym zaangażowaniem i zgodnie z wytyczonym harmonogramem. Telewizja Polska oraz marka  Wedel postanowiły podjąć współpracę przy niezwykłym projekcie i wspólnie uruchomić studio telewizyjne na budynku tej warszawskiej fabryki słodyczy.

Telewizja Polska w kwietniu 2009 r. nabyła od UEFA prawa do pokazywania turnieju UEFA EURO 2012TM. Od tamtej pory trwają intensywne przygotowania do obsługi tego niezwykłego wydarzenia sportowego. Dziennikarze i reporterzy będą wszędzie tam, gdzie odbędą się mecze oraz tam gdzie będzie dziać się coś interesującego. Dlatego tak ważną kwestią było zlokalizowanie studia plenerowego TVP w trakcie turnieju.

Podjęta została decyzja, że podstawowe studio plenerowe TVP zlokalizowane będzie w Warszawie w okolicach Stadionu Narodowego, a ostateczny wybór padł na dach budynku fabryki E.Wedel na Pradze. Z dachu tego budynku rozpościera się wyjątkowy widok na Stadion Narodowy oraz stolicę.

Obecnie trwają szczegółowe ustalenia techniczne i organizacyjne pomiędzy firmą LOTTE Wedel, a Telewizją Polską dotyczące funkcjonowania Studia Wedel. W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy w tej sprawie.

Wedel
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy E. Wedel (PRESS BOX)