„Za potrzebą do Europy” – kolejna realizacja

19 kwietnia 2010 roku, firma Geberit Sp. z o.o.  podpisała kolejną umową sponsorską w ramach akcji  „Za potrzebą do Europy”. Rok później, 25 maja 2011r. dokonano oficjalnego otwarcia toalety. Realizowana od 2003 roku kampania społeczna ma na celu modernizację toalet publicznych w prestiżowych i ważnych turystycznie miejscach Polski. Najnowszy projekt firma Geberit zrealizowała w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Spotkanie 25.05.2011r.
Po 7 latach korzystania z funduszy europejskich możemy pochwalić się wieloma zrealizowanymi inwestycjami z zakresu turystyki i kultury. W ramach tych działań wyremontowano wiele obiektów użyteczności publicznej, zabytków i miejsc turystycznie bardzo interesujących. Mało kto jednak może pochwalić się toaletami publicznymi będącymi na podobnym poziomie jak Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.  Nowoczesne produkty firmy Geberit  uruchamiane na podczerwień, elegancka ceramika sanitarna oraz najlepsze jakościowo okładziny ścienne dają wspólnie doskonały efekt. Toalety wyglądają nowocześnie, elegancko co najważniejsze czysto i higieniczne.

Idea spotkania

Dla uwypuklenia nowoczesności i wysokich standardów oddawanego do użytku kompleksu w spotkaniu zastosowano ostry kontrast, zestawiając konwencję bliską eksponatom zgromadzonym w galerii (sztampową i karykaturalną stylistykę uroczystej akademii z czasów PRL) z nowoczesnymi środkami wyrazu, pięknem, elegancją i funkcjonalnością, które nieodłącznie wiążą się z produktami firmy Geberit.

Przyjęto atrakcyjną dla uczestników formę performance’u (z udziałem zawodowych aktorów, modelek, artystów), która pozwala osiągnąć założone cale, a jednocześnie zapewni doskonałą rozrywkę.

„Gospodarz” spotkania – wystylizowany zgodnie z konwencją aktor/komik (Jacek Ziobro) stanął za mównicą i rozpoczął pełne frazeologii znanej z wystąpień partyjnych przemówienie …

Po kilku zdaniach przemówienie zostanie przerwane przez gwizdy i inne wrogie działania sabotażystow (statyści z tłumu).
W tym momencie głos zabierał Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Pan Krzysztof Kozłowski, natomiast przedstawiciel firmy Geberit – Dyrektor Działu Marketingu i Produktów Adam Pillich, kończąc żart z konwencją PRL, przedstawił pokrótce prawdziwy powód spotkania i zaprosił do obejrzenia nowego kompleksu sanitarnego, jednocześnie uprzedzając, że odbywa się w nim właśnie ekskluzywna sesja fotograficzna …

Higiena w potrzebie

Akcja społeczna „Za potrzebą do Europy” rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy Polska głosowała nad przystąpieniem do Unii Europejskiej. Inicjatorem akcji jest Prezes szwajcarskiej firmy Geberit w Polsce, Andrzej Dobrut. Firma Geberit, jako ekspert instalacji sanitarnych, jako pierwsza postanowiła zwrócić uwagę na problem jakości toalet publicznych w Polsce, a inicjując akcję „Za potrzebą do Europy” zaproponowała wybranym obiektom wsparcie w remoncie toalet.
Każdy projekt, realizowany w ramach akcji „Za potrzebą do Europy” powstaje na podstawie indywidualnego opracowania, dostosowanego do architektury i wystroju sąsiadujących wnętrz. W pracach renowacyjnych wykorzystywane są produkty najwyższej jakości oraz nowoczesne systemy instalacyjne firmy Geberit, w tym urządzenia linii Geberit Hy, odporne na zniszczenie i zapewniające najwyższe standardy higieniczne. Szeroki asortyment produktów firmy oraz stała pomoc specjalistów umożliwia kompleksową obsługę inwestycji.

Od 2003 roku firma Geberit w ramach projektu „Za potrzebą do Europy” zrealizowała siedem inwestycji na terenie całej Polski. Dzięki współpracy firmy z lokalnymi władzami i społecznościami, nowe toalety otrzymały następujące obiekty:

– Muzeum Sztuki Współczesnej Zachęta (2003 rok)
– Muzeum Pałac w Wilanowie (2003 rok)
– toalety publiczne w Ustce (2003 rok)
– toalety publiczne w Łebie (2004 rok)
– toalety publiczne w Krynicy Morskiej (2005 rok)
– Muzeum Historyczne m.st. Warszawy na Rynku Starego Miasta (2005 rok)
– Zamek Królewski na Wawelu (2007 rok).

W toaletach w Kozłowce zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania firmy Geberit: stelaże podtynkowe Geberit Duofix do WC, pisuarów i umywalek, przyciski spłukujące Sigma50, eleganckie syfony umywalkowe oraz  produkty dla toalet publicznych z linii Hy: elektroniczne zawory spłukujące do pisuarów oraz elektroniczne baterie umywalkowe. Na szczególne uznanie zasługuje projekt wykonany przez Panią Annę Jedlicką Góźdź. Urzeka dbałość o szczegóły, rozmach i poczucie dużej przestrzeni, tak wyjątkowa w przypadku toalet publicznych.  

Pałac Zamoyskich w Kozłówce
Pałac należy do ciekawszych miejsc w województwie lubelskim. Kozłówka jest położona 35 kilometrów od Lublina. Okoliczne tereny są zaliczane często do Małego Mazowsza. Kozłówka poszczycić się może dwoma wspaniałymi dziełami: natury i człowieka. Pierwsze z nich – dzieło przyrody – to ogromny kompleks Lasów Kozłowieckich z leśnym rezerwatem „Kozie Góry” Drugim jest unikalne dzieło architektury – monumentalne założenie pałacowo-parkowe zlokalizowane w południowej części wsi Kozłówka. Sam Pałac jest wyjątkiem wśród polskich obiektów muzealnych tej klasy. Zwiedzający odnosi wrażenie, że właściciel pałacu jest chwilowo nieobecny, a życie w nim tętni i tylko na chwilę ucichło. Zbiory przedmiotów domowego użytku mają tutaj szczególną wartość, ponieważ udało się je zachować w takim stanie, w jakim właściciele zostawili je uchodząc przed zawieruchą wojenną. Jest więc tutaj ogromny zbiór dzieł sztuki oraz to, co dla nas najbardziej istotne – przepiękne toalety z urządzeniami użytkowymi z epoki.

Galeria Sztuki Realizmu Socjalistycznego.
W budynku dawnej powozowni mieści się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu. Ta niezwykła wystawa, prezentująca najciekawsze prace ze znajdujących się w Muzeum wielkich zbiorów sztuki socrealistycznej, ma charakter polityczno-dydaktyczno-artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed wszelkimi przejawami sztuki sterowanej przez rządy totalitarne.

W Muzeum znajdują się bogate zbiory sztuki z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych, które liczą ponad 2000 rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Znajdują się wśród nich dzieła czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem kolekcji są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki: Bolesława Bieruta z Lublina, autorstwa Bronisława Kubicy, Włodzimierza Lenina z Poronina wykonany przez Dymitra Szwarca oraz Juliana Marchlewskiego z Włocławka – dzieło Stanisława Horno-Popławskiego.

Nowoczesne toalety z produktami firmy Geberit, usytuowane przy Galerii Sztuki Socrealizmu, stanowią duży kontrast i jednocześnie w elegancki sposób prezentują postęp poprzez wieki.

Geberit Sp. z o.o. www.geberit.com.pl
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY GEBERIT (PRESS BOX)