GE Intelligent Platforms PAC8000 SafetyNet

Systemy zabezpieczeń klasy ESD od GE Intelligent Platforms
Firma ASTOR poinformowała o rozszerzeniu oferty GE Intelligent Platforms w zakresie rozwiązań klasy Emergency Shut Down o układy PAC8000 SafetyNet. System ten pracuje równolegle z systemem sterowania procesem i monitoruje wszystkie krytyczne, z punktu widzenia bezpieczeństwa, parametry pracy.

 

W razie wykrycia nieprawidłowości, zadaniem układów PAC8000 SafetyNet jest odstawienie instalacji do stanu bezpiecznego. Za tę funkcję odpowiedzialny jest specjalizowany kontroler, który w celu podniesienia dostępności może pracować w układzie redundancji, z automatycznym wyrównywaniem algorytmów blokadowych.

Dedykowane moduły wejść/wyjść są wyposażone w rozbudowane narzędzia diagnostyczne, które 5 razy w ciągu 1 sekundy analizują pracę wszystkich pętli pomiarowych, w każdym module analogowym. W przypadku modułów dyskretnych, które posiadają dwie pętle pomiarowe na każdy kanał, diagnostyka uruchamia się w przypadku uszkodzenia przynajmniej jednej z nich.

W systemie dostępna jest również obsługa protokołu Modbus TCP, z wbudowanym mechanizmem FTE (Fault Tolerant Ethernet), gwarantująca proste, ale bezpieczne połączenie z systemem nadrzędnym.

„Układ PAC8000 SafetyNet, dzięki wbudowanym kompleksowym narzędziom diagnostycznym, nie wymaga redundancji kontrolera do stworzenia systemu zabezpieczeń z certyfikatem SIL2.” – mówi Piotr Adamczyk, Specjalista ds. Marketingu
i Sprzedaży w firmie ASTOR. „Daje to możliwość budowania atrakcyjnych cenowo systemów bezpieczeństwa, zawierających algorytmy blokadowe do awaryjnego odstawienia instalacji.”

Więcej informacji na temat produktów GE Intelligent Platforms na stronie internetowej: http://www.astor.com.pl/ge/


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

 

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)