Amica Dobry Produkt 2010

Marka Amica w marcu 2011 została uhonorowana nagrodą konsumentów w kategorii artykuły gospodarstwa domowego organizowanego przez Forum Biznesu za rok 2010. Jest to pierwsza edycja konkursu, który ma na celu wyłonienie wiodących marek w danych kategoriach. W kategorii AGD za najlepsze zostały uznane aż trzy grupy produktów marki Amica – zmywarki, lodówki oraz pralki.

Badanie Dobry Produkt to pierwsza edycja zorganizowana przez redakcję „Forum Biznesu”, której celem było wyłonienie wiodących marek w poszczególnych kategoriach podzielonych wg rodzajów produktów, uszeregowanych według branż.

Badanie zostało przeprowadzone przez Zakład Badań Naukowych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego przy patronacie i opiece merytorycznej Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Badania dotyczyły aktualnych postaw i preferencji konsumentów, których pytano o to, jakie produkty uważają za najlepsze oraz które cieszą się ich największym zaufaniem. W badaniu wzięło udział 850 respondentów z pięciu największych miast Polski – Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Poznania.  Wyniki opracowano na podstawie bezpośrednich wskazań co świadczy o wysokiej rzetelności ankiet realizowanych przez unikalną jednostkę, charakteryzującą się wysokim, akademickim poziomem prowadzonych badań społecznych.

Pralki dostępne są w trzech modelach: MaxiControl, ActiveControl, EasyControl. Zapewniają ekonomiczne pranie w klasie A plus oraz dodatkowo możliwość wybrania funkcji EcoPlus dostosowującej zużycie wody do stopnia zabrudzenia odzieży. Ponadto pralki oferowane przez Amikę posiadają opcje, które dostosowują się do stylu życia Klienta: pranie można odłożyć w czasie dzięki funkcji Good Night, dołożyć odzież nawet po starcie prania  za sprawą funkcji Szybkiego Dostępu. Jednorazowo można do pralki lub załadować aż do 7 kg prania.

Z kolei lodówki Amiki dostępne są w dwóch liniach wzorniczych: Premium i Standard w klasie energetycznej A+, pozwalającej na oszczędność energii i ekologiczne podejście do środowiska. Klienci nie musza martwic się o rozmrażanie lodówki dzięki funkcji NoFrost, a wyjeżdżając na wakacje nie dostaną wysokich rachunków za energię, gdyż funkcja o tej samej nazwie pozwala zmniejszyć jej zużycie podczas dłuższej nieobecności.

W badania konsumenci wyróżnili także zmywarki Amiki. Najwyższa klasa AAA gwarantuje idealne zmywanie przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej i wody. Urządzenia są wyposażone w funkcję Auto, która automatycznie dostosowuje parametry zmywania do poziomu zabrudzenia naczyń. Jeśli Użytkownik nie ma zbyt dużo czasu zawsze może wybrać funkcję Express 60 – czyli cały proces zmywania skumulowany będzie tylko w 60 minutach lub też opóźnić start.  Jednorazowo można zmywać aż 14 kompletów naczyń w czasie jednego cyklu, dlatego klienci Amiki bez obaw mogą urządzać duże przyjęcia.

– Świadectwo dobrej jakości, wystawione przez naszych konsumentów jest dla nas powodem do dumy. To dla nich staramy się ciągle ulepszać nasze produkty, które będą gościły w ich domach. Dziękujemy, za uznanie wysokiej jakości produktów marki Amica – mówi dyrektor ds. komunikacji marketingowej Amica, Robert Drożyński. – Produkty sprzedawane pod marką Amica zostały zaprojektowane tak aby dostosować się do stylu życia oraz wymagań Klientów. Dzięki ekonomicznemu funkcjonowaniu pomagają jednocześnie chronić środowisko naturalne.  Przyznana nagroda potwierdza więc nie tylko wysoką jakość produktów, ich niezawodną funkcjonalność ale także rosnącą świadomość ekologiczną polskich konsumentów – dodaje Robert Drożyński.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)