WEDEL pierwszym narodowym sponsorem UEFA EURO 2012 w Polsce

W dniu 29 marca 2011, na stadionie warszawskiej Legii, firma E.Wedel została ogłoszona pierwszym, narodowym sponsorem UEFA EURO 2012TM. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zostaną rozegrane w Polsce i na Ukrainie latem 2012 roku.

Wedel to najsilniejsza w Polsce, czekoladowa marka, która już 160 lat towarzyszy Polakom. To firma bardzo zakorzeniona w polskiej historii i w umysłach Polaków, dlatego znalazła się w tym, tak prestiżowym gronie sponsorów. Wedel to producent nie tylko czekoladowych smakołyków, ale również ponadczasowy dostarczyciel przyjemności, dlatego zaangażowanie firmy, w tak ważny i prestiżowy projekt jak EURO 2012, oparte będzie na dostarczaniu radości i przyjemności kibicom piłki nożnej. Celem wszystkich działań będzie wywoływanie uśmiechu na twarzach uczestników Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Wedel w tych radosnych chwilach, chce towarzyszyć wszystkim kibicom, zarówno poprzez swoje produkty, jak i poprzez wszystkie aktywności związane z EURO 2012.
Komentując podpisanie umowy, Dyrektor Organizacyjny UEFA EURO 2012TM Martin Kallen, powiedział: „Mamy ogromną przyjemność powitać firmę Wedel w rodzinie UEFA EURO w Polsce. Jesteśmy dumni, iż tak prestiżowa marka jak Wedel jest naszym pierwszym sponsorem narodowym. Wierzymy, iż niezwykła historia, sława i estyma marki Wedel reprezentują najlepsze cechy polskiego biznesu, zaś udział firmy Wedel w EURO sprawi wiele przyjemności i radości zarówno przed, jak i w czasie UEFA EURO 2012TM.”

Paweł Szcześniak, Dyrektor Zarządzający E.Wedel dodał: „ Podpisanie dzisiejszej umowy to niezwykle dla nas ważne wydarzenie. Mistrzostwa to największa impreza, jaka odbędzie się w najbliższym czasie w Europie. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasz kraj jest współgospodarzem prestiżowych mistrzostw UEFA EURO 2012TM. Wedel, jako ponadczasowy dostarczyciel przyjemności oraz polska marka, współtworzy to wielkie wydarzenie. Będziemy się starać, aby te emocjonujące chwile przyniosły wiele radości i zostały w pamięci kibiców na długie lata.”


E.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i smakołyki rozpoznawane i lubiane przez swoich konsumentów. Wedel od lat zwycięża w rankingach na najsilniejszą markę w Polsce w kategorii słodyczy. W portfolio firmy znajdują się doskonałe czekolady, w tym kultowa Jedyna, seria czekolad nadziewanych i czekolad z dodatkami oraz batony: Pawełek, Bajeczny i Pierrot. Niesłabnącą popularnością wśród konsumentów cieszą się pełna różnorodnych smaków Mieszanka Wedlowska, ręcznie dekorowany Torcik Wedlowski oraz stworzone już w latach trzydziestych XX wieku, przez Jana Wedla – Ptasie Mleczko®.
E. Wedel posiada obecnie jedną fabrykę na warszawskiej Pradze i zatrudnia ponad 1200 pracowników. Firma jest liderem w produkcji słodyczy w Polsce i w 2010 roku osiągnęła 14,7 proc. udziałów w segmencie czekolady wartościowo i 15,1 proc. ilościowo.
Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Wedel
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy Cadbury Wedel (PRESS BOX)