Relacja z dni otwartych w fabryce YTONG w Pile

W piątek i sobotę, 25 i 26 marca 2011, drzwi fabryki YTONG w Pile zostały otwarte dla zwiedzających. Każdy miał okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda nowoczesny cykl produkcyjny. W dniach otwartych uczestniczyło łącznie ponad 350 osób.

Pierwszego dnia zakład YTONG w Pile mogła zobaczyć młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym z Piły, Chojnic, Brodnicy, Człuchowa, Ostrowa Wielkopolskiego, a nawet z Gdańska. Fabrykę zwiedziło 200 uczniów i opiekunów. Młodzi adepci sztuki budowlanej wzięli także udział w pokazach murowania.

W sobotę fabrykę odwiedziło ponad 150 osób, zarówno mieszkańców Piły i okolic, jak i z całego województwa wielkopolskiego. Aby zobaczyć produkcję w zakładzie YTONG niektórzy goście przyjeżdżali aż z Warszawy.

– Zależy nam, aby uczniowie odwiedzajacy fabrykę zdobywali wiedzę technologiczną w sposób ciekawy, atrakcyjny, a zarazem praktyczny – mówi  Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska. – Aspekt edukacyjny jest dla nas równie ważny także w przypadku inwestorów indywidualnych. Zawsze chętnie służymy wiedzą oraz doświadczeniem ekspertów i specjalistów. Tym bardziej cieszy nas wysoka frekwencja na takich imprezach – dodaje Monika Mychlewicz.

Oprócz zwiedzania zakładu goście dnia otwartego mogli również uczestniczyć w seminarium – „Jak dobrze przygotować się do budowy domu”, które dotyczyło planowania kosztów projektu budowlanego, wyboru projektu gotowego oraz wyboru ekipy budowlanej. Podczas dnia otwartego pełnili także dyżur eksperci, którzy odpowiadali na pytania związane z budową domu. Atrakcją dnia otwartego był pokaz murowania, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych, jak i młodszych gości.

To już druga odsłona dni otwartych w fabrykach YTONG. Pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku w kwietniu w Ostrołęce.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z dni otwartych w fabryce YTONG w Pile. Relacja dostępna jest na stronie:
http://www.youtube.com/watch?v=DvBu3v4y3fg


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl, www.15latYTONG.pl, www.energoscienne.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)