Nowoczesna łazienka publiczna – wygodna i ekonomiczna

Toalety publiczne potrzebują dziś rozwiązań, które nie tylko ułatwią utrzymanie czystości, ale też pozwolą na określanie ich mianem ekologicznych. Kolekcja KOŁO NOVA PRO to szereg nowych rozwiązań, które na te potrzeby skutecznie odpowiadają.

NOVA PRO nie tylko wprowadza do toalet publicznych świeże, nowoczesne wzornictwo ceramiki. Proponuje też oryginalne podejście do aranżowania i użytkowania łazienek w centrach handlowych, dworcach czy restauracjach. Na pierwszym planie postawiono w tym wypadku zarówno komfort użytkowania, jak też ekonomię eksploatacji.

Brak kołnierza ułatwia sprzątanie
Należąca do kolekcji Nova Pro miska wisząca RIMFREE® przenosi na grunt łazienek inwestycyjnych rozwiązania stworzone na potrzeby nowoczesnych obiektów służby zdrowia. Produkty pozbawione wewnętrznego kołnierza to nowość, która od niedawna rewolucjonizuje sposób, w jaki zachowujemy czystość toalet. Rozwiązanie zaproponowane przez Sanitec KOŁO zdobyło już uznanie ekspertów ? świadczą o tym liczne nagrody, m.in., nagroda „Łazienka – Wybór Roku 2013”, tytuł finalisty konkursu „Dobry Wzór 2013” Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, czy Złoty Medal MTP Instalacje 2014.

Istotą rozwiązania RIMFREE® jest rezygnacja z kołnierza wewnętrznego (rantu) na rzecz specjalnie ukształtowanej misy. Pozbawiona jest ona zbędnych zakamarków czy załamań, a dokładne bieżące oczyszczanie zapewnia rozdzielacz, który opłukuje wnętrze. Miska wisząca RIMFREE® zapewnia taką samą skuteczność spłukiwania, jak tradycyjne produkty, a zarazem jeszcze bardziej ułatwia dbanie o higienę pomieszczenia. Jest to chronione patentem, jedyne tego typu oryginalne rozwiązanie dostępne na rynku.

Z szacunku dla H2O
Coraz bardziej świadomi jesteśmy tego, jakim bogactwem jest czysta woda i że musimy racjonalnie ją zużywać. Jednym z priorytetów przy tworzeniu serii NOVA PRO było zapewnienie jak najbardziej efektywnego i oszczędnego spłukiwania. Miski wiszące są przystosowane do spłukiwania zarówno 4/2 l wody, jak i tradycyjną ilością 6/3 l. Sanitec KOŁO, lider w kategorii misek spłukiwanych 4/2 l, wysoko zawiesił poprzeczkę ekonomicznego gospodarowania wodą. Co najważniejsze – przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów higienicznych.

Jak się jednak okazuje, w niektórych sytuacjach zużycie wody można zredukować do poziomu… zerowego! Udowadnia to pisuar Cero, który nie wymaga podłączenia do instalacji wodociągowej. Pisuar posiada specjalny wkład, który wypełnia substancja hydrofobowa (olej neutralizujący), która przepuszcza tylko ciecz, a zatrzymuje przykry zapach z kanalizacji. Pisuar Cero doskonale sprawdzi się np. w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia instalacji z bieżącą wodą (np. stacje benzynowe).

Przestrzeń nigdy nie jest ograniczeniem
Z myślą o inwestorach, którzy na aranżację łazienki nie mają zbyt wiele przestrzeni, powstała specjalna kolekcja NOVA PRO PICO. Dzięki niej można zaaranżować w pełni funkcjonalną, niedużą łazienkę. Ceramika oraz meble NOVA PRO PICO to rozwiązanie zarówno dla toalet gościnnych w domu, jak i biur czy małych hoteli.

Istotnym atutem ceramiki z kolekcji NOVA PRO PICO jest jej kompaktowy rozmiar – nieduże umywalki o szerokości 36 lub 45 cm czy miska wisząca o długości zaledwie 48 cm pozwalają na wygodne korzystanie z toalety, a zarazem nie zajmują wiele miejsca. Miska WC, zamontowana w narożniku pomieszczenia pozwoli Inwestorowi zaoszczędzić cenne miejsce.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )