Medal „Pro Patria” dla PGE Obrót S.A.

PGE Obrót S.A. otrzymała medal „Pro Patria” nadany przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal przyznawany jest za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

PGE Obrót S.A. uhonorowana została na wniosek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Medal wręczyła przedstawicielowi Spółki minister Bożena Żelazowska, zastępca Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, podczas wizyty w rzeszowskim Ratuszu.

Spółka – czytamy we wniosku o nadaniu Spółce  medalu „Pro Patria” sporządzonym przez  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej –  wspiera Koło nr 1. od 1990 r. Bezpłatnie udostępnia kombatantom lokal w swojej siedzibie, wyposażyła biuro w sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, dzięki czemu zarząd Okręgu mógł utworzyć własną  stronę internetową.

Co roku w świetlicy Spółki organizowane są spotkania opłatkowe Koła nr 1., odbywają się tutaj także spotkania zarządu Okręgu i zjazdy sprawozdawczo-wyborcze.

PGE Obrót S.A. jest także partnerem społecznym organizowania koncertów patriotycznych, m.in. koncertu „Wspomnij Ziutka” poświęconemu pamięci Józefa Andrzeja Szczepańskiego, poety i powstańca warszawskiego.

Agnieszka Szczekala
Rzecznik Prasowy PGE Obrót S.A.
agnieszka.szczekala@gkpge.pl
Tel: 665 850 741

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.