Sportowa pomoc PGE

Upowszechnianie sportu i aktywności ruchowej – taki cel przyświecał wolontariuszom PGE, którzy dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie (pow. tomaszowski) zorganizowali cykl zajęć ruchowych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Muratynie  to ośrodek, który opiekuje się 45 osobami niepełnosprawnymi powyżej 18 roku życia.

Dla podopiecznych wolontariusze PGE Obrót Oddział Zamość postanowili zorganizować cykl zajęć ruchowych wspomagających rozwój sprawności fizycznej, manualnej i motorycznej oraz koordynacji wzrokowo- słuchowej.

Wcześniej odnowione zostało boisko sportowe (wyrównana murawa, dosianie trawy), zakupione zostały m.in. siatki do bramki i chorągiewki narożne. Na tym boisku nasi wolontariusze przeprowadzili treningi zespołu złożonego z osób niepełnosprawnych.

Głównym wydarzeniem był Turniej Sportowy, w którym wzięły udział osoby niepełnosprawne, opiekunowie, społeczność lokalna i –  oczywiście – zespół wolontariacki. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez PGE Obrót S.A.

Podczas turnieju odbył się także grill integracyjny. Podopieczni otrzymali w prezencie wyposażenie: trampolinę, piłkarzyki i air hockey. Sprzęt służył będzie osobom o obniżonej sprawności fizycznej oraz mających kłopoty z poruszaniem się.

Program Wolontariatu PGE „Pomagamy” wspiera  akcje społeczne, które są zrealizowane przez wolontariuszy Polskiej Grupy Energetycznej. Firma zaproponowała pracownikom projekt, dzięki któremu najlepsze pomysły społeczników zostały sfinansowane przez Spółkę.

Agnieszka Szczekala
Rzecznik Prasowy PGE Obrót S.A.
agnieszka.szczekala@gkpge.pl
Tel: 665 850 741

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525


PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.