Wypełnienia drzwi w ofercie Aluprof

W ofercie Aluprof pojawiły się wypełnienia do drzwi panelowych opartych na systemie Aluprof  MB-86. Obecnie klienci mogą wybierać spośród 20 nowoczesnych wzorów. Każdy z nich dostępny jest w pełnej kolorystyce RAL i barw drewnopodobnych.

Wszystkie wypełnienia dostępne są w obecnie najbardziej zawansowanym technologicznie systemie z oferty Aluprof – MB-86.  Konstrukcja ta, oparta na termoizolowanych kształtownikach aluminiowych zapewnia wysokie parametry izolacyjne – wartość współczynnika przenikania ciepła UD wynosi nawet 0,61 W/m2K. Innowacyjny system MB-86 dostępny jest w 4 wariantach ST, SI, SI+ oraz Aero z wypełnieniem z aerożelu. Producent zadbał także o znaczną szczelność drzwi, co było możliwe dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu uszczelek. Drzwi MB-86 charakteryzują się 3 klasą przepuszczalności powietrza, oraz klasami 6A i C5/B5 jeśli chodzi o wodoszczelność i odporność na obciążenia wiatrem.

Drzwi panelowe są propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na nowoczesne rozwiązania techniczne i wzornictwo mogą być nie tylko funkcjonalnym i trwałym wejściem do domu, ale także jego wizytówką i ozdobą. Udostępniliśmy naszym klientom 20 wzorów odpowiadających najnowszym trendom we wzornictwie, które spełniają jednocześnie wysokie parametry techniczne. Pozwala to na obniżenie kosztów eksploatacji domów i mieszkań, bez rezygnacji z ich wyjątkowego wyglądu – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A.

Producent oferuje trzy rodzaje wypełnień. Dostępne są drzwi Basic z wypełnieniem wsadowym, Classic z wypełnieniem jednostronnie zlicowanym oraz Exclusive, w którym wypełnienie jest zlicowane dwustronnie. Dwa pierwsze zostały wyposażone są w panel o grubości 44 mm i charakteryzują się współczynnikiem UD na poziomie 0,9 W/m²K. W drzwiach z wypełnieniem dwustronnie zlicowanym  montowany jest panel o grubości aż 77 mm, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła wynosi tu UD = 0,61W/m²K. We wszystkich wypełnieniach z przeszkleniami  stosowane jest szkło trzykomorowe o parametrze Ug = 0,7 W/m²K.

Klienci mają do wyboru 20 eleganckich wypełnień z różnorodnymi szkleniami i aplikacjami. Dzięki temu mogą oni dopasować drzwi idealnie do charakteru własnego domu. Wszystkie panele pokryte są odpornymi na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych farbami. Okleina drewnopodobna natomiast nanoszona jest technologią Decoral, pozwalającą na dokładne odwzorowanie rysunku słojów drewna. Aluprof oferuje także szeroką paletę pochwytów ze stali nierdzewnej . Drzwi Aluprof dostępne są w rozmiarach nawet do 1 400 mm x 2 600 mm (szerokość x wysokość). Takie wymiary są osiągalne dzięki znacznej sztywności i wysokiej wytrzymałości profili aluminiowych.

Drzwi panelowe Aluprof charakteryzują się zarówno eleganckim wyglądem jak i wysokimi parametrami technicznymi, a biorąc pod uwagę także dostępne gabaryty konstrukcji i możliwość stosowania drzwi w większej zabudowie witrynowej dają one dużą swobodę w aranżacji wejścia do budynku. To idealna propozycja dla osób, dla których dom znaczy o wiele więcej, niż tylko miejsce do mieszkania.

Więcej informacji dostępnych jest na www.dom.aluprof.eu


Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 70 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia”, która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

Aluprof PRESS BOX