Dzień Robotów z ASTORem w Centrum Nauki Kopernik

W dniu 30 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się druga edycja Dnia Robotów, wydarzenia przybliżającego nowoczesne technologie najmłodszym, nastoletnim i dorosłym pasjonatom robotyki. Na spotkanie z robotami zaprasza także firma ASTOR, dystrybutor robotów przemysłowych Kawasaki i EPSON.

Rok temu poza robotami mieszkającymi w pracowni robotycznej CNK na co dzień, takimi jak Robothespian, Elektrybałt czy Warcabot, pojawili się również goście specjalni – IURO, R2-D2 i R5-D4. Stali goście CNK wiedzą, że zawsze mogą liczyć na robota Portrecistę Kawasaki, któremu nigdy nie męczy się „ręka”, co przy kilku tysiącach zwiedzających dziennie ma spore znaczenie!

„W dzisiejszym świecie z każdej strony otacza nas technologia, elektronika, robotyka. Podczas Dnia Robotów w CNK zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć pracujące roboty na własne oczy i dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Kogo przedstawiamy w tym roku? Robo-drużynę ASTORa!” – zachęca Patryk Dąbrowa, specjalista ds. robotów przemysłowych w firmie ASTOR i jednocześnie pasjonat robotyki.

Do CNK zapraszają:
1. robot Epson SCARA – szybko manipulujący metalowymi kulkami,
2. robot Kawasaki RS005L – jeszcze szybciej sortujący jogurty,
3. robot Kawasaki RS005L – rozdający lizaki,
4. robot Kawasaki FS003 – podający napoje.

ASTOR wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Firma chętnie angażuje się we wspieranie zawodów robotów mobilnych, propagując jednocześnie swoje autorskie wydarzenie – ASTOR Robot Challenge. We wrześniu br. otwarty został ASTOR Innovation Room– interaktywna wystawa robotyki i technologii IT w Krakowie, przy ul. Smoleńsk 29. Można tam włączyć robota SMS-em!

Łukasz Mąka, Koordynator ds. Edukacji w firmie ASTOR, komentuje: „Głównym punktem imprez, na których koncentrujemy działania edukacyjne, jest popularyzacja robotyki, automatyki i wszelkich dziedzin związanych z techniką również wśród dzieci i młodzieży. Podczas turniejów robotów przeprowadzamy warsztaty z programowania robotów Kawasaki i Epson. Każdy może przekonać się, jak łatwo i prosto steruje się przyjaznym robotem przemysłowym”.

Dzień Robotów odbędzie się w przestrzeni wystawowej oraz w salach konferencyjnych, które znajdują się na 1. piętrze Centrum Nauki Kopernik. Wstęp odbywa się na podstawie biletu do CNK. Bilety można kupić on-line, w kasach CNK oraz w dodatkowej kasie przy Centrum Konferencyjnym (środkowe wejście do budynku).

Więcej informacji o Dniu Robotów: www.kopernik.org.pl/dzien-robotow-w-cnk/

Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na 6 interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. W Koperniku działa m.in. pierwszy na świecie teatr robotyczny, jedno z najnowocześniejszych w Europie planetariów oraz Park Odkrywców. Pracownie: fizyczna, chemiczna, biologiczna i robotyczna wyposażone są w sprzęt używany w najnowocześniejszych laboratoriach na całym świecie. Centrum jest współorganizatorem Pikniku Naukowego, największej na naszym kontynencie imprezy plenerowej popularyzującej naukę. Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawa, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Edukacji Narodowej. Więcej informacji na stronie www.kopernik.org.pl

Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
infolinia: 22 596 41 00


Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie:  www.astor.com.pl .

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)