ASTOR Technology Park, czyli studium inteligentnego budynku podczas Multikonferencji IBTMM 2013

W dniach 16-18 października br. w Krakowie odbyła się multikonferencja Intelligent Building Technologies & Multimedia Management – IBTMM 2013. W trakcie jej trwania przedstawiciele firmy ASTOR zaprezentowali praktyczne przykłady inwestycji realizujących ideę inteligentnych  i ekonomicznych budynków oraz metody integracji w jednym systemie IT wielu niezależnych systemów „budynkowych” i automatyki.

W ramach multikonferencji IBTMM odbyły się trzy konferencje podejmujące tematykę  inteligentnych budynków z punktu widzenia systemów automatycznego sterowania, wykorzystania energii odnawialnych, technologii budowlanych oraz systemów zarządzania informacją multimedialną.

„Zaprezentowaliśmy innowacyjne podejście do inteligentnego budynku na przykładzie naszej krakowskiej siedziby, ASTOR Technology Park, który określany jest mianem „poligonu nowych technologii”, gdzie w ramach jednego systemu informatycznego integrowane są systemy ogrzewania, alarmowe, rekuperacji ciepła, inteligentna winda oraz kamery i system rezerwacji sal i pomieszczeń” – mówi Marcin Legutek z firmy ASTOR, który w trakcie konferencji podzielił się także praktycznymi radami dla integratorów systemów.

„Na świecie coraz częściej zwraca się większą uwagę na obniżanie kosztów utrzymania rozwijającej się infrastruktury, koordynację coraz większej ilości mediów, usług i systemów, dostarczanie użytecznej informacji na czas zarówno mieszkańcom, jak i zarządzającym oraz na ekologię. Odpowiedzią na te zagadnienia jest idea Smart City – budowania infrastruktury inteligentnego miasta dająca wyższy komfort życia mieszkańcom oraz narzędzia do obniżania kosztów jej utrzymania” – komentuje Andrzej Garbacki, dyrektor filaru rozwiązań w firmie ASTOR.

Firma Invensys Wonderware, której rozwiązania ma w ofercie firma ASTOR, dostarcza systemy informatyczne wspierające ideę Smart City, takie jak Platforma Systemowa ArchestrA – do prezentacji wszelkich danych pobranych automatycznie z różnych urządzeń infrastrukturalnych oraz inteligentnych budynków oraz do ich analizy pod kątem oszczędności nawet do 15% w skali roku.


Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie:  www.astor.com.pl .

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)