Od zen do Zen i zenstore.pl

Zen intryguje. To wprawdzie słowo z odległej kultury, ale co w erze Internetu znaczy odległość? W globalnej wiosce na swoim talerzu można znaleźć zarówno swojskiego schabowego z kapustą, jak i najbardziej wykwintne sushi. A Zen wciąż intryguje – w swej duchowej postaci jako filozofia, a w postaci materialnej jako piekarnik Amica.

O piekarniku Zen zrobiło się głośno, gdy otrzymał nagrodę red dot best of the best przyznawaną za najwybitniejsze osiągnięcia w świecie designu. Od tamtej pory rozpoczął swoją błyskotliwą karierę i wędrówkę po gospodarstwach domowych ceniących wyrafinowaną estetykę. Został stworzony z unikalnych materiałów, a do jego obsługi niepotrzebne są żadne przyciski i wyświetlacze, wystarczą dwa pokrętła. Projektanci świadomie zrezygnowali z nadmiaru funkcji. Zależałoimna wytworzeniu emocjonalnej więzi i zmysłowych doświadczeń w kontakcie z produktem. Dlatego Zen ma prosty intuicyjny interfejs. Nic nie świeci i nie atakuje zmysłów. Do tego ascetyczna forma, wyważone proporcje i elegancja matowego szkła frontu w kolorze białym lub czarnym podkreślona uchwytem z naturalnego drewna.

Amica Zen odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje nie tylko zupełnie nowy trend we wzornictwie, ale przede wszystkim styl życia. Sedno filozofii zen odsłania sławny japoński mistrz Shunryu Suzuki. Nie jest ważne, by czynić rzeczy szczególne, wyjątkowe, ale codzienne obowiązki wykonywać rozsądnie. Amica Zen czerpie inspiracje z tej nauki – uspokaja przestrzeń i staje w opozycji do do wszechogarniającej, nachalnej technologii, która dominuje nad człowiekiem na każdym kroku, we wszystkich dziedzinach, co sprawia, że czuje się on w takim świecie wyobcowany.

Tak to szlachetne idee z kraju kwitnącej wiśni trafiły do krainy podziemnej pomarańczy, by z tego miejsca rozejść się po całym świecie i głosić, że to nie człowiek ma się dopasować do technologii, czyli użytkownik do urządzenia, ale na odwrót. Wybór unikalnych i najwyższej jakości materiałów daje poczucie harmonii i dobrego smaku. Kompozycja drewnianego uchwytu, stanowiącego kontrast dla zimnej i surowej stali nierdzewnej oraz matowego szkła, z którego wykonany jest front, przekonają nawet najbardziej wymagających. Niech jednak nikogo nie zwiedzie prostota formy i ascetyczny wygląd. Piekarnik posiada wszelkie niezbędne z punktu widzenia użytkownika funkcje. Pozwala osiągnąć wyjątkową jakość pieczenia i dodatkowo jest w klasie energetycznej A-20%.

Naturalnym miejscem dla piekarnika Zen jest kuchnia, w której ceni się spokój i harmonię, a która jest bardzo ważną przestrzenią domu traktowanego jak azyl i miejsce wypoczynku, wyciszenia. Omijają go więc latające talerze oraz inne obiekty, nie zawsze dające się tak łatwo zidentyfikować – werbalne i niewerbalne. Wyjątkowy charakter piekarnika został podkreślony przez unikalne miejsce, gdzie można go znaleźć, zobaczyć i zdobyć – Zenstore.pl. Na stronie tej przed zakupem można zaczerpnąć wszelkich informacji na temat produktu i zaaranżować swoją wymarzoną kuchnię wyposażoną w piekarnik Zen.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)