Linia preparatów Woodstar Professional System firmy Den Braven – drewno pod należytą ochroną

W poszukiwaniu rozwiązań do aranżacji przestrzeni w domu i wokół niego z coraz większą ochotą sięgamy po tradycyjne materiały. Wśród nich prym wiedzie drewno, które nie tylko daje szerokie możliwości wykorzystania go, ale i doskonale komponuje się z innymi tworzywami. Aby jednak wykonane przy jego pomocy akcesoria były trwałe i odporne, a przy tym prezentowały się nienagannie, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości środków do ich ochrony i pielęgnacji.

Z pomocą przychodzi nowa linii preparatów do drewna – Woodstar Professional System firmy Den Braven.

Wykorzystanie drewna do aranżacji przestrzeni w mieszkaniach, domach, a także ogrodach jest od lat bardzo popularne poza naturalnym charakterem, drewno cechuje się wyjątkowym, szlachetnym wyglądem, co nadaje dodatkowego uroku miejscom, w którym zostało użyte. Tradycyjny materiał sprawdza się równie dobrze wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. By jednak służył nam przez długi czas, należy o niego odpowiednio zadbać. Linia wysokiej jakości produktów do drewna Woodstar Professional System firmy Den Braven umożliwia precyzyjne zabezpieczenie wszelkiego rodzaju drewnianych elementów. W serii znajdują się  lakiery, lakierobejce oraz oleje przeznaczone do stosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz, a także  preparat efektywnie czyszczący deski tarasowe.

Prawidłowa ochrona drewna w domu

Aranżacja wnętrz przy pomocy naturalnego drewna stosowana jest w wielu stylach. Niezależnie jednak od kompozycji, drewniane elementy, a zwłaszcza wykonane przy ich pomocy podłogi, wymagają zastosowania preparatów o wysokich właściwościach ochronno-dekoracyjnych. W zależności od charakteru pomieszczenia, do zabezpieczenia podłoża wykonanego z naturalnego surowca można wykorzystać lakier bądź olej. Woodstar Lakier do Parkietu firmy Den Braven to bezbarwny produkt na bazie żywic uretanowo-alkidowych o krótkim czasie schnięcia, który doskonale nadaje się do zabezpieczenia zarówno starych, jak i nowych desek. Umożliwia stworzenie elastycznej powłoki odpornej na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałej na działanie wody i środków czyszczących. Twarda warstwa lakieru sprawia, że drewniana podłoga jest łatwa do utrzymania w czystości, odporna na plamy i ścieranie. Alternatywnym rozwiązaniem, które poza właściwościami ochronnymi, gwarantuje także podkreślenie i utrwalenie naturalnej barwy oraz usłojenia drewna jest Woodstar Olej Naturalny do Drewna wykonany na bazie oleju tungowego. Tworzy on atrakcyjny wizualnie, satynowy efekt, nie powodując przy tym śliskości drewna.

Do ochrony pozostałych elementów drewnianych wykorzystywanych wewnątrz pomieszczeń można zastosować również produkty Woodstar Lakierobejca Ochronna, bądź Woodstar Lakierobejca Ochronna Wodna. Oba preparaty tworzą wytrzymałe powłoki odporne na działanie wody oraz promieni UV. Dzięki wysokim właściwościom zabezpieczającym, środki te można stosować także na zewnątrz do lakierowania drewnianych słupów, balustrad, stolarki okienno-drzwiowej czy elementów małej architektury ogrodowej.

Drewno bezpieczne na zewnątrz

Utrzymanie drewna w odpowiednim stanie na zewnątrz jest zadaniem o wiele bardziej wymagającym. Nieustanne oddziaływanie na jego strukturę zmiennych warunków atmosferycznych sprawia, że bez prawidłowej ochrony ulega ono stosunkowo szybkiej degradacji. Największym zagrożeniem jest nie tylko sama woda i promienie UV, ale ich połączone działanie, które powodować może rozsychanie się drewna, utratę naturalnej barwy i blaknięcie. Dodatkowo, nieustanny kontakt z wilgocią może doprowadzić również do rozwoju grzybów. Efektywną ochronę drewnianych desek tarasowych oferuje Woodstar Olej do Tarasów, który działa hydrofobowo i uniemożliwia wnikanie wody. Zabezpiecza także przed wpływem promieni UV, a mikroporowata powłoka, którą tworzy, pozwala drewnu oddychać. Jednak czasami, nawet na najlepiej zabezpieczonej przestrzeni zauważyć można ślady użytkowania. Do czyszczenia tarasów przyda się więc specjalny preparat Woodstar, który dzięki zawartości soli sodowych usunie nawet  uporczywe zabrudzenia, przebarwienia, a także plamy i tłuszcz.

W przypadku  małej architektury ogrodowej przydatny będzie natomiast Olej do Mebli Ogrodowych Woodstar, na bazie oleju lnianego, który doskonale uchroni akcesoria z drewna tekowego, egzotycznego oraz twardych gatunków krajowych. W nieco bardziej ekstremalnych warunkach sprawdzi się specjalistyczny Woodstar Lakier Jachtowy. Wodoodporny preparat na bazie żywic alkilowych jest nie tylko odporny na działanie intensywnego działania wody i promieni UV, ale równie dobrze radzi sobie w warunkach nadmorskich, w których drewno musi być wyjątkowo odporne na kontakt  z solą morską. Powłoka, którą tworzy środek jest całkowicie wodoodporna, co sprawia, że z powodzeniem można ją stosować nie tylko na drewnianych elementach w budynkach usytuowanych bezpośrednio przy morzu, ale także do zabezpieczenia pomostów.

www.denbraven.pl


Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Den Braven East
więcej informacji – PRESS BOX