Sygma Bank w Katowicach – otwarcie pierwszej placówki w województwie śląskim

Sygma Bank, znany do tej pory głównie z finansowania zakupów w wielkich sieciach handlowych otworzył swoją kolejną placówkę, tym razem w Katowicach. Bank zapowiadał już wcześniej obecność w kilku miastach Polski, zgodnie ze strategią zakładającą rozwój wszystkich kanałów sprzedaży produktów kredytowych.

6 maja w Toruniu Sygma Bank otworzył swoją pierwszą samodzielną placówkę. W ciągu kilku tygodni kolejne placówki pojawiły się w Kielcach i Wrocławiu, zaś bank zapowiedział dalszy rozwój swojej sieci placówek.

10 czerwca otwarta została pierwsza placówka w województwie śląskim, a na jej lokalizację wybrano ul. 3 Maja w Katowicach.

Katowicka placówka Sygma Banku wzmacnia sieć dystrybucji produktów finansowych oraz pozwoli klientom na załatwianie różnych spraw związanych z kredytami. Klienci odwiedzający placówkę mogą skorzystać z oferty kredytowej banku, wykupić ubezpieczenie, wpłacić pieniądze tytułem spłaty rat, wypłacić środki z uruchomionego kredytu, a także złożyć dyspozycje i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z działalnością i ofertą Sygma Banku. Placówka w Katowicach znajduje się w ścisłym centrum miasta, przy ul. 3 Maja 8.

Z myślą o klientach szukających bezpośredniego kontaktu z bankiem w swojej najbliższej okolicy Sygma Bank przygotował osobną sekcję na ich temat na swojej stronie internetowej: https://www.sygmabank.pl/placowki .

Sygma Bank planuje otwarcie następnej placówki na Górnym Śląsku, według planów ma ono nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Oprócz samodzielnych placówek bankowych Sygma Bank uruchomił również dwa stanowiska w galeriach handlowych – w Płocku oraz Tarnowie. Nie jest wykluczone, że w nadchodzących miesiącach sieć placówek Sygma Banku powiększy się o nowe lokalizacje.

Wszystkie informacje dotyczące kolejnych otwarć znajdą się na stronie banku www.sygmabank.pl , (wspomniana podstrona https://www.sygmabank.pl/placowki) oraz w biurze prasowym banku na https://www.sygmabank.pl/biuro-prasowe/kontakt-dla-mediow .


Historia Sygma Banku zaczyna się w 1999 r., kiedy działalność w Polsce rozpoczęła firma Finplus SA, specjalizująca się w kredytach konsumenckich (kredyty ratalne, gotówkowe, karty kredytowe oraz ubezpieczenia).  W 2004 r. Finplus SA podjęła decyzję o rozpoczęciu działalności w Polsce jako oddział francuskiego Sygma Banque Societe Anonyme Sygma Bank). Sygma Bank należy w całości do Grupy LaSer i świadczy w jej ramach usługi finansowe.
Z kolei współwłaścicielami Grupy LaSer są Galeries Lafayette (50% udziałów), co determinuje handlowe doświadczenia firmy, zaś w pozostałych 50% do BNP Paribas Personal Finance, co z kolei dostarcza Grupie doświadczeń z bankowości detalicznej. Więcej na www.lasergroup.eu

Sygma Bank specjalizuje się w aktywnym wspieraniu sieci detalicznych poprzez usługi finansowe i pozafinansowe, w szczegolności karty kredytowe typu „private label”, kredyty ratalne oraz kredyty gotówkowe. Sygma Bank wspiera sieci handlowe wykorzystując swoje bogate doświadczenie z innych rynkow europejskich. Będąc finansową jednostką Grupy LaSer – europejskiego lidera kart i obsługi transakcji handlowych w sieciach detalicznych – Sygma tworzy dla swoich partnerow biznesowych specjalne programy dla posiadaczy kart i organizuje akcje promocyjne, a także zorientowaną na konsumenta strategię komunikacji marketingowej.

Sygma Bank jest jednym z liderow polskiego rynku kart kredytowych. W portfelu posiada ponad 1 mln kart kredytowych (stan na koniec 2012 r.) i zarządza obecnie rachunkami kredytowymi ponad 1,5 mln klientów. W styczniu 2010 r. doszło do prawnej fuzji Sygma Banque Societe Anonyme Oddział w Polsce Cetelem Bank SA. Sygma Bank zatrudnia w całej Polsce ponad 1 200 pracownikow.

Sygma Bank > więcej informacji ( PRESS BOX)