Medal Europejski BCC dla ASTOR Consulting

Medal Europejski przyznawany corocznie przez BCC, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i honorowym patronacie Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z Brukseli, jest jedną z najważniejszych nagród dla przedsiębiorców i instytucji Unii Europejskiej i jednocześnie rekomendacją dla wyróżnionych produktów i usług nagrodzonych firm. W gronie laureatów w roku 2013 znalazł się ASTOR Consulting z ofertą doradczą wspierającą klientów w obszarach biznesowym i technicznym na każdym etapie inwestycji.

Zgodnie z ideą Medalu Europejskiego, wyróżnione zostają wyroby i usługi firm, których jakość odpowiada standardom europejskim. Firma ASTOR była już wielokrotnie wyróżniana Medalem Europejskim za swoje usługi i produkty skierowane do przemysłu.

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu nagrodzona została działalność doradcza realizowana w ramach ASTOR Consulting. „W ostatnich 30 latach złożoność problemów biznesowych i produkcyjnych wzrosła 6-krotnie. W tej sytuacji zachodzi konieczność bardzo precyzyjnego diagnozowania źródeł wzrostu efektywności firm. Przeprowadzenie analizy wymaga interdyscyplinarnej wiedzy z dziedziny inżynierii procesów, utrzymania ruchu, automatyzacji, systemów IT oraz Lean Management. Z taką wiedzą od 2010 roku wychodzi do Państwa zespół ASTOR Consulting. Wiele projektów kończy się sukcesem i daje wymierne korzyści dla firm produkcyjnych” – podsumowuje Jarosław Gracel, Dyrektor ASTOR Consulting.

Eksperci ASTOR Consulting pomagają przedsiębiorstwom przeprowadzić analizę potrzeb inwestycyjnych, proponują optymalną strategię rozwoju systemów w obszarze produkcji, a także pomagają w metodycznym zarządzaniu projektem, wspierając organizację przy zarządzaniu zmianą i optymalizacji procesów w obszarze produkcji, logistyki, jakości, utrzymania ruchu oraz IT.

W wyniku tych działań klient poznaje okres zwrotu środków zainwestowanych w rozwiązanie IT, aplikację zrobotyzowaną lub system automatyki, a także jest w stanie ocenić realne ryzyko projektu. Analiza sporządzona przez ASTOR Consulting pomaga rozpoznać wpływ działań produkcyjnych na procesy biznesowe realizowane w innych obszarach przedsiębiorstwa,
a w konsekwencji zwiększyć efektywność całej firmy. Konsultanci prowadzą także aktywną edukację klientów w zakresie kontroli całkowitych kosztów posiadania (TCO) systemów i instalacji przemysłowych.

Uroczysty finał XXIV edycji Medalu Europejskiego BCC odbył się 5 czerwca 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Więcej o ASTOR Consulting http://www.astor.com.pl/wsparcie/konsultacje-i-audyty.html


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie:  www.astor.com.pl

OmniPro