Ceramika Dejuna marki Keramag – z myślą o wygodzie

Dejuna jest serią ceramiki łazienkowej przeznaczoną dla osób starszych i niepełnosprawnych, którym potrzebne są praktyczne udogodnienia. Estetyczną, obszerną umywalkę oraz miskę ustępową zaprojektowano tak, aby użytkownicy czuli się bezpiecznie i  komfortowo. Nowa propozycja marki Keramag dostępna jest w ofercie firmy Sanitec KOŁO.

Seria Dejuna składa się z charakterystycznie wyprofilowanej umywalki oraz dwóch misek ustępowych – lejowej lub z półką. Nowoczesny kształt umywalki pasuje zarówno do łazienek prywatnych jak i publicznych, a estetyka serii jest spójna ze stylem marki Keramag.

Umywalkę wyróżnia dwustopniowa wysokość wnętrza, podzielona na dwie części. Płaska powierzchnia w przedniej części umożliwia np. postawienie przyborów niezbędnych do pielęgnacji. Głębsza część umywalki znajduje się bezpośrednio pod wylewką baterii co daje możliwość swobodnego z niej korzystania. Jeżeli z umywalki będą korzystały osoby na wózkach, zalecany jest montaż syfonu podtynkowego, w innym wypadku może być kompletowana z tradycyjnym syfonem i np. półpostumentem.

Miska ustępowa wisząca Dejuna ma kształt, który poprawiają komfort użytkowania przez osoby mniej sprawne. Większa długość 70 cm (od ściany do przedniej krawędzi) oraz np. wysokość montażu – 46 cm ułatwia przesiadanie się boczne ze specjalnego wózka. Deska sedesowa wykona z Duroplastu wyposażona jest we wzmocnione metalowe zawiasy –  do wyboru: wolnoopadające lub tradycyjne. W ofercie dostępna jest także miska z półką, która często wymagana jest w obiektach służby zdrowia czy domach opieki.

Osoby z ograniczeniem ruchowym są szczególną grupą użytkowników. Potrzebują produktów, które ułatwią poruszanie się w obrębie mieszkania i dadzą poczucie bezpieczeństwa. To muszą być produkty, które spełnią wysokie wymagania, ale zachowają także przyjemną estetykę. Seria Dejuna jest dostępna ze szkliwem KeraTect, które ułatwia utrzymanie powierzchni ceramiki w czystości.

Sanitec KOŁO oferuje także serię marki KOŁO Nova Top Bez Barier oraz uchwyty i poręcze niezbędne do wyposażenia łazienki dla osób mniej sprawnych i starszych.


Sanitec KOŁO jest wiodącym producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Oferuje również produkty marki KOŁO – m.in.: ceramikę, meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )