Wedel zdobywcą nagród w konkursie Monde Selection 2013 i „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”

Koniec maja należał do marki Wedel, która po raz kolejny udowodniła, że jest w czołówce najlepszych, polskich firm. Wedel triumfował w plebiscycie „Złoty Paragon  –  Nagroda Kupców Polskich” oraz w konkursie jakości Monde Selection.

Marka Wedel, która poprzez swoje produkty od ponad 160 lat dostarcza Polakom przyjemności, po raz kolejny otrzymała dowody na to, że jest bliska sercom swoich konsumentów, jak również doceniana przez ekspertów z branży spożywczej.

Instytut Jakości Monde Selection uhonorował produkty marki Wedel dwiema, srebrnymi nagrodami. Otrzymały je wedlowskie czekolady: Maestria Extra Dark oraz Maestria Dark Chocolate z cząstkami malinowymi. Monde Selection są przyznawane za jakość produktów, ale także  za design i walory smakowe. Jury konkursowe składa się z 70 wykwalifikowanych ekspertów, którzy prowadzą bardzo rygorystyczne i wnikliwe badania. Wyróżnienie to jest niezwykle prestiżową nagrodą, także ze względu na ogromną konkurencję. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 89 uczestników z całego świata, którzy reprezentowali aż 3234 produkty.

„Złoty Paragon – Nagrodę Kupców Polskich” przyznają czytelnicy miesięcznika HURT & DETAL – ogólnopolskiego pisma FMCG. Czytelnicy magazynu głosują na produkty i usługi, które w sposób szczególny wpłynęły w ubiegłym roku na rozwój handlu detalicznego w Polsce i wyróżniały się największą konkurencyjnością na rynku. Trzecia edycja konkursu organizowanego przez miesięcznik spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Do rywalizacji o „Złote Paragony” stanęło ponad 430 produktów w 60 kategoriach. Marka Wedel została doceniona aż w trzech kategoriach, otrzymując wyróżnienia dla Czekolady Gorzkiej oraz batona Pawełek Toffi.  W kategorii Bomboniery i praliny, marka Wedel zdobyła pierwsze miejsce i Złoty Paragon dla pianek Ptasie Mleczko® waniliowe 420g.


E. Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Wedel
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy E. Wedel (PRESS BOX)