ASTOR partnerem Dnia Przedsiębiorczości

Firma ASTOR, dystrybutor nowoczesnych produktów i rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, od wielu lat bierze udział w ciekawych projektach skierowanych do młodych ludzi. Tym razem ASTOR został partnerem Dnia Przedsiębiorczości, zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w dniu 17 kwietnia 2013 roku.

W inicjatywę Dnia Przedsiębiorczości, organizowanego w Polsce już po raz dziesiąty, włączyło się niemal 20.000 firm. 55 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych odwiedziło w tym dniu firmy otwarte dla młodych ludzi, pragnących na kilkugodzinnych praktykach zapoznać się wstępnie z potencjalnym, wymarzonym miejscem pracy.

Praktyki obejmowały zapoznanie uczniów z profilem i działalnością firmy, konkretnymi stanowiskami pracy i zakresem obowiązków ich dotyczących, jak również rozmowy z uczniami na temat wyboru dalszej edukacji  i drogi zawodowej. Uczniowie pozostawali pod opieką indywidualnych opiekunów, którzy przybliżali młodym ludziom realia codziennej pracy w nowoczesnej firmie.

Firma ASTOR miała przyjemność gościć 3 uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie – Radosława Gubałę, Marcina Senderę i Krzysztofa Synowca. Szczególnie zainteresowały ich roboty przemysłowe, inteligentne sterowanie budynkiem – siedzibą firmy ASTOR oraz praktyczne aspekty polityki personalnej realizowane na co dzień w firmie, w tym program praktyk i staży dla studentów. „Bardzo się cieszymy z odwiedzin młodych ludzi, którzy już na etapie szkoły średniej wiedzą konkretnie, co chcą robić w życiu. Dlatego to wyjątkowa przyjemność rozmawiać z nimi, pomimo różnic pokoleniowych, na temat rozwoju kariery zawodowej – szczególnie ze względu na ich zainteresowanie branżą automatyki przemysłowej” – mówi Stefan Życzkowski, Prezes ASTORa.

Małgorzata Stoch, koordynator Dnia Przedsiębiorczości w firmie ASTOR i jednocześnie specjalista ds. personalnych, komentuje: „Po raz pierwszy włączyliśmy się w organizację Dnia Przedsiębiorczości jako partner i z pewnością weźmiemy udział w tym przedsięwzięciu za rok. Jest to niezwykle cenne doświadczenie – zarówno dla uczniów, jak i dla pracowników firmy. Mamy nadzieję, że te doświadczenia pomogą młodzieży, która nas odwiedziła, bardziej świadomie podejmować decyzje o zawodowej przyszłości”.

Za organizację Dnia Przedsiębiorczości, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii „Inicjatywy edukacyjne”. W Dniu Przedsiębiorczości może wziąć udział każda szkoła ponadgimnazjalna.

Więcej informacji o Dniu Przedsiębiorczości można znaleźć na stronie:
www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl

Na zdjęciu uczniowie krakowskiego V LO z Prezesem ASTORa, Stefanem Życzkowskim


Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”.
Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)