Chopin – kompozycja najlepszych smaków

Co się dzieje, gdy spotykają się dwie polskie, znakomite marki, o bogatej tradycji w tworzeniu najlepszych smaków? Powstaje doskonały produkt, który cieszy wszystkie zmysły!  Taki właśnie jest Likier Czekoladowy Chopin – wspólne dzieło marek E. Wedel i PWW „Polmos” S.A.

Likier Chopin to niezwykłe połączenie dwóch znakomitych, tradycyjnych smaków: polskiej wódki Chopin powstającej w zabytkowej gorzelni oraz wyjątkowej  czekolady E.Wedel, produkowanej według najlepszych receptur. Likier tworzony jest z niezwykłą precyzją, przy zastosowaniu najwyższej jakości i starannie dobranych naturalnych składników: wódki wytwarzanej z żyta oraz najwyższej jakości czekolady produkowanej z najlepszego kakao z Ghany. Doskonały duet wyrazistych smaków sprawia, że nie sposób oprzeć się temu aksamitnemu i delikatnemu trunkowi.

Likier Czekoladowy Chopin to doskonała propozycja dla wielbicieli słodkich alkoholi, ale także idealny prezent dla bliskiej osoby czy uzupełnienie spotkania z przyjaciółmi. To także świetny dodatek do niebanalnych deserów, fantazyjnych drinków czy niestandardowych kuchennych eksperymentów. Jest jednocześnie tradycyjny w smaku, jak i intrygujący w połączeniu z innymi dodatkami.

Kilka kropli Likieru Czekoladowego Chopin wzbogaci np. smak kawy, a dodany wraz z tabasco do drinka, stworzy oryginalny smak wieczornego koktajlu. Likierem można też polać lody bądź dodać go do ciasta, aby uzyskać przyjemną alkoholową nutę w ulubionym deserze. 

Znakomite recenzje konsumentów i bardzo dobre przyjęcie Likieru Czekoladowego Chopin w Polsce, przyczyniło się także do decyzji o wprowadzeniu tego alkoholu na inne rynki „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Wedel, która tak, jak my opiera receptury swoich produktów na tradycyjnych przepisach. Likier Czekoladowy Chopin tworzony jest z niezwykłą precyzją, przy zastosowaniu najwyższej jakości i starannie dobranych naturalnych składnikach.” – powiedział Tadeusz Dorda Prezes Zarządu firmy PWW „Polmos” S.A.

Witold Ziobrowski, prezes LOTTE Wedel, podkreśla, że współpraca z PWW „Polmos” jest kolejnym krokiem na drodze do realizowania misji firmy: „Wedel od lat poprzez swoje produkty dostarcza Polakom prawdziwej przyjemności. Angażując się we wspólny projekt z firmą Polmos, mieliśmy pewność, że jest to świetny partner, który tak jak Wedel, działa według najwyższych standardów. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że nasz wspólny produkt będzie po prostu doskonały”.


E. Wedel
E. Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.
Więcej informacji na www.wedel.pl oraz www.czekolada.pl

PWW„POLMOS” S.A.
Podlaska Wytwórnia Wódek POLMOS Spółka Akcyjna jest przedsiębiorstwem, którego historia oraz tradycje w produkcji wódek sięgają końca XIX wieku. Pojawiły się wówczas pierwsze wzmianki o istnieniu zakładu przetwarzającego ziemniaki i zboże na spirytus gorzelniany oraz wódki. Wieloletnia tradycja oraz ponad stuletnie doświadczenie w dziedzinie produkcji wyrobów alkoholowych zaowocowały osiągnięciem przez firmę wysokiej pozycji na całym świecie. PWW „Polmos” S.A. zyskała uznanie w 1993 roku, wprowadzając na rynek luksusową markę Chopin Vodka produkowaną z żyta. Z kolei Chopin Potato Vodka swoją premierę miała na amerykańskim rynku w 1997, stając się jednocześnie pierwszą luksusową wódką produkowaną z ziemniaków. Innowacyjny wówczas pomysł stworzenia luksusowej wódki oraz niespotykane wśród wódek eleganckie wzornictwo marki, stały się wzorem do naśladowania.  Z biegiem czasu zwiększyła się liczba nowych ekskluzywnych wódek, tworząc zupełnie nowy segment na rynku alkoholi – segment wódek luksusowych, którego prekursorem była Chopin Vodka.
Więcej informacji na www.polmos-siedlce.com.pl


Wedel
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy E. Wedel (PRESS BOX)