Efektywność energetyczna według Amiki

Amica postawiła na efektywność energetyczną i dzięki temu wygrywa. Razem z nią – użytkownicy. Każdy chyba przyzna, że samo określenie „efektywność energetyczna”, choć tajemnicze, brzmi intrygująco. Wszak efektywność z pewnością jest lepsza niż nieefektywność. Im wyższa, tym lepiej. A na poziomie sprzętu AGD jest oczywiście cezurą świadczącą o klasie urządzeń.

O efektywności energetycznej można mówić zarówno w odniesieniu do urządzeń, które muszą znacząco zwiększać temperaturę – np. kuchnie, piekarniki czy płyty grzejne – jak też wydatnie ją obniżać – np. chłodziarki czy zamrażarki. Sprawa dotyczy również urządzeń, które ani nas grzeją, ani ziębią, za to piorą za nas i zmywają – oczywiście także przy użyciu energii elektrycznej.

Najprościej: efektywne energetycznie są te urządzenia, które zużywają mniej prądu. Przekłada się to w prostej linii na niższe rachunki, przy niezmniejszonej, a nawet większej wydajności sprzętu. Czysta oszczędność. W praktyce wygląda to tak, że – dla przykładu – pralki z nowej linii Navigator X w klasie energetycznej A+++ zużywają niemal o 1/3 energii elektrycznej mniej niż standardowe urządzenia dostępne na rynku. Podobnie jest nawet z urządzeniami Amiki w niższych klasach energetycznych. Pralki A++ zużywają o 24% prądu mniej.

O wysokiej efektywności energetycznej w przypadku Amiki można mówić również w odniesieniu do chłodziarek, czyli sprzętu AGD, który w skali roku zużywa najwięcej energii, bo pracuje cały czas. Tutaj oszczędność ma szczególne znaczenie i jest wyjątkowo wyraźnie widoczna – jak księżyc w pełni. Przybiera postać symbolu A++.

Z kolei efektywność energetyczna nowego sprzętu grzejnego do zabudowy określana jest przez Amikę jako A-20%, co oznacza zużycie prądu o 20% mniejsze od urządzeń w klasie A. To również – tak jak w poprzednich przypadkach – wymierna korzyść, wymierna oszczędność dla domowego budżetu i ulga dla środowiska naturalnego.

Amica nie tylko wprowadza w swoich urządzeniach rozwiązania oparte na efektywności energetycznej, ale także ją zaleca – choćby za pośrednictwem kolejnych promocji, w których na specjalnych, bardzo korzystnych warunkach można nabyć urządzenia, które idą krok w krok z postępem ludzkości, przyczyniając się do jeszcze lepszego wykorzystania ograniczonych zasobów, a także zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Najnowsza akcja – „Doskonałość w zestawie” – właśnie takie urządzenia oddaje do dyspozycji użytkowników.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)