ASTOR na piątkę!

Pięć nagród w pięciu kategoriach. Taki rekordowy wynik osiągnęła firma ASTOR w tegorocznej, dziesiątej już edycji konkursu: „Najlepszy Produkt Roku” 2012 oraz „Najlepszy dostawca IT dla przemysłu” 2012. Celem konkursów jest wyłonienie najlepszych produktów mających zastosowanie w zakładach przemysłowych w Polsce oraz najlepszych dostawców dla firm produkcyjnych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 marca 2013 roku podczas targów Automaticon.

Po raz kolejny produkty, które dostarcza firmom produkcyjnym ASTOR, znalazły uznanie ekspertów w konkursie „Produkt Roku” 2012 i zostały nagrodzone aż w czterech kategoriach:

I. Systemy sterowania – PAC – RXi Controller PAC
II. Technika napędowa – Przemienniki częstotliwości –  Astraada Drive GD100
III. Sieci przemysłowe i transmisja danych – JET-NET-6524G-DC
IV. Usługi dla przemysłu – ASTOR Consulting

Firma ASTOR została również laureatem konkursu „Najlepszy dostawca IT dla przemysłu” 2012 w kategorii MES – producent/dostawca w Polsce. 

„W 2012 roku wprowadziliśmy na rynek wiele innowacyjnych produktów dla zakładów produkcyjnych. Wśród nich znalazły się wyróżnione przez jury konkursów. Cieszy nas również uznanie dla firmy ASTOR, której wiedza i wsparcie techniczne są cenione przez zakłady produkcyjne w Polsce.” –  komentował Jarosław Gracel, dyrektor marketingu i PR w firmie ASTOR.

„Nasza firma w tym roku przygotowała jeszcze jedną ważną premierę – sterownik przyszłości, który w najbliższych latach zmieni oblicze przemysłu.” – zapowiedział Jarosław Gracel.

Jury, w skład którego weszli wybrani przedstawiciele środowiska naukowego oraz eksperci do spraw przemysłu, oceniało zgłaszane produkty według następujących kryteriów:
– innowacyjność oraz przydatność w praktyce,
– łatwość w użyciu,
– potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z zastosowaniem produktu.

Wśród kryteriów oceny dostawcy systemu IT znalazły się:
– elastyczność (dopasowywanie oferty do potrzeb),
– jakość usług i stosunek jakości usług do ceny,
– współpraca na etapie wdrażania i obsługa posprzedażowa (okres gwarancji),
– szkolenia użytkowników,
– rozwój oferty zgodnie z potrzebami użytkowników.

Konkurs „Produkt Roku” zorganizowały redakcje miesięczników Control Engineering Polska oraz Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych.

Tytuł „Najlepszy dostawca IT dla przemysłu 2012”  po raz szósty przyznała redakcja MSI Polska.
Rozwiązania firmy ASTOR w konkursie „Produkt Roku” 2012 wyróżnione przez Control Engineering Polska:

Kategoria: Systemy sterowania – PAC

PACSystems RXi Controller – PACSystems RXi Controller – innowacyjna rodzina urządzeń, opracowana z myślą o młodych użytkownikach, uwzględniająca potrzeby i przyzwyczajenia doświadczonych inżynierów. PACSystems RXi Controller odpowiada za realizację programu sterującego oraz wymianę danych ze wszystkimi urządzeniami pracującymi w warstwie układów wejść/wyjść, wykorzystując w tym celu redundantne magistrale Profinet 1 GB.

Kategoria: Technika napędowa – Przemienniki częstotliwości

Astraada Drive GD100– seria falowników na bazie platformy sprzętowej wykorzystanej w Astraada Drive GD300, opracowana z myślą o mniej wymagających zastosowaniach. Ekonomiczne przemienniki częstotliwości małej mocy znajdują zastosowanie m.in. w systemach HVAC, przemyśle spożywczym, w gospodarce wodno-ściekowej oraz w przemyśle maszynowym (OEM).

Kategoria: Sieci przemysłowe i transmisja danych – przewodowe

JET-NET-6524G-DC – jest gigabitowym, zarządzalnym switchem routującym warstwy trzeciej, montowanym w szafie 19”. Wyposażony jest w 24 porty gigabitowe, w tym 4 porty typu Combo (RJ45/SFP), pozwalające na zamienne stosowanie złącza miedzianego lub światłowodowego. Najwyższą niezawodność urządzenia gwarantuje specjalnie skonstruowana obudowa (chłodzenie pasywne), odporność na wstrząsy i wibracje oraz możliwość pracy w szerokim zakresie temperatury od -40 do +65 st.C.

Rozwiązania firmy ASTOR w konkursie „Produkt Roku” 2012 organizowany przez czasopismo Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych:

Kategoria: Usługi dla przemysłu

ASTOR Consulting –  zespół doświadczonych konsultantów biznesowych oraz  certyfikowanych inżynierów wsparcia technicznego, świadczący specjalistyczne usługi doradcze firmom produkcyjnym w obszarze automatyzacji i robotyzacji. Świadczone usługi mają na celu pomóc kierownikom projektów w przygotowaniu uzasadnienia biznesowego dla inwestycji w rozwiązania automatyki, robotyki oraz IT i wsparcia przy jej prowadzeniu na wszystkich etapach trwania, od inicjalizacji, przez realizację inwestycji do uruchomienia i utrzymania systemu.

Konkurs: „Najlepszy dostawca IT dla przemysłu” 2012

Kategoria: MES – producent/dostawca w Polsce

Laureat: ASTOR
ASTOR jest autoryzowanym dostawcą systemów zarządzania produkcją klasy MES firmy Wonderware. Oprogramowanie Wonderware MES pomaga firmom produkcyjnym we wdrożeniu strategii doskonałości operacyjnej poprzez usprawnienie takich kluczowych procesów zarządzania, jak: zarządzanie produkcją, zarządzanie wydajnością, zarządzanie jakością, zarządzanie procesami wsadowymi oraz integracja z systemami ERP.


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z Centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnych laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)