Polskie red doty

Red dot to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie designu. Znajduje się ono również w kolekcji Amiki – pierwsze dla piekarnika Integra (2011) red dot honourable mention, drugie – red dot best of the best dla piekarnika Zen (2012). Ale na tym nie koniec, jako że nagroda ta okazała się przepustką na salony artystyczne.

Konkurs red dot design award organizowany jest od roku 1955 przez jedną z najstarszych i uznanych w świecie designu instytucji – Design Zentrum Nordhrein Westfalen w Essen. Przyznane wyróżnienia znacząco wpływają na wzrost wartości i rozpoznawalność w świecie nagrodzonych rozwiązań innowacyjnych. Polacy znajdują się w prestiżowym gronie wyróżnionych od 2008 roku. Znani już w świecie, trafiają wreszcie pod rodzime „strzechy”.

Od 21 marca do 2 kwietnia w warszawskiej Galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu można oglądać wystawę „Polskie red doty”. Jej kuratorem jest profesor Czesława Frejlich z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wystawa gromadzi eksponaty użytkowe, które przekroczyły barierę sztuki i z tego powodu zostały specjalnie uhonorowane. Teraz uhonorowani mają być ich twórcy – wybitni polscy projektanci – którzy stoją za światowymi sukcesami rodzimych marek i produktów. Wystawa prezentująca i promująca 25 wyróżnionych nagrodami red dot polskich produktów ma być zachętą dla kolejnych przedsiębiorców znad Wisły do inwestycji w dobre projektowanie.

Wystawie towarzyszyć będzie specjalny Wernisaż Wielkanocny zorganizowany dla wszystkich projektantów i producentów nagrodzonych produktów, koncepcji oraz systemów, na którym po raz pierwszy w jednym miejscu spotkają się dotychczasowi laureaci nagród red dot – i to zarówno same dzieła, jak i ich twórcy oraz producenci.

Wystawa „Polskie red doty”, która potrwa do 2 kwietnia nie zniknie po tym terminie, lecz zostanie zaprezentowana w dniach 27–31 maja w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w Genewie.

W gronie wyróżnionych rodzimych produktów znalazły się dwa piekarniki produkowane przez Amikę: Integra i Zen, który jako pierwszy polski produkt zdobył nagrodę najwyższą – best of the best. Można powiedzieć, że oba urządzenia są wizytówką innowacyjnej Amiki, która przebojem dostała się do światowej czołówki producentów AGD, i to nie jakimś wejściem dla służby, ale w sposób jak najbardziej nobilitujący – poprzez salon. Ale na tym nie koniec…

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)