Po pierwsze profilaktyka, czyli Dzień Kobiet na zdrowie!

Grupa Paradyż wspólnie z Prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego zorganizowała z okazji Dnia Kobiet wyjątkowe wydarzenie. W ośrodku kultury „Tkacz” panie miały okazję obejrzeć spektakl poetycko-muzyczny „Bo kobieta” w wykonaniu Andrzeja Poniedzielskiego oraz zasięgnąć porady medycznej u jednego z obecnych lekarzy specjalistów.

Panowie dla Pań

Ideą spotkania było, by w trakcie miłego wieczoru zainspirować panie do dbania o swoje zdrowie i pokazać, jak bardzo ważna jest profilaktyka w tym zakresie. Tym razem osobami, które namawiały kobiety do regularnych badań byli mężczyźni. Zachęcali je, aby w swoich kalendarzach obok zaplanowanego wyjścia do fryzjera, kosmetyczki, czy teatru, pamiętały o wpisaniu wizyty u lekarza specjalisty. Całe wydarzenie składało się z trzech części. W pierwszej artysta Andrzej Poniedzielski swoim humorystycznym wystąpieniem zbudował bardzo przyjemną atmosferę. Następnie poprowadził rozmowę z prof. Tomaszem Pertyńskim, który jest kierownikiem Kliniki Chorób Menopauzy w Instytucie Centrum Zdrowia Marki Polki Łodzi. Panowie w zabawny i dowcipny sposób starali się przekonać kobiety do badań profilaktycznych. W ostatniej części wydarzenia każda z pań w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach mogła skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych. Dodatkowo goście otrzymali kalendarz z wierszami Andrzeja Poniedzielskiego zaprojektowany i wydany przy współpracy z Grupą Paradyż. Panie z okazji swojego święta obdarowane zostały również kwiatami i okolicznościowymi gadżetami od Grupy Paradyż.

O akcji
Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Szumi czas – przeŻYĆ z rakiem” dotyczącej walki z nowotworem piersi u kobiet, do której w zeszłym roku przyłączyła się Grupa Paradyż. Działania adresowane są do pań w każdym wieku. Rak piersi jest jedną z najczęstszych chorób nowotworowych występujących u kobiet na świecie, jednak coraz więcej z nich ma realne szanse na wyleczenie. Tam, gdzie profilaktyka prozdrowotna jest na wysokim poziomie, statystyki mówią nawet o 70% wyleczonych. Dlatego poprzez edukację, podnoszenie świadomości i profilaktykę w tym zakresie Grupa Paradyż wspiera i propaguje ważne społecznie kwestie.

Zapraszamy na www.paradyz.com

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)