Udogodnienia dla odbiorców energii elektrycznej… PGE Obrót S.A. uruchamia nowoczesne Call Center

Krótki czas oczekiwania na połączenie, szybki dostęp do informacji, nowatorska technologia… To udogodnienia, z których od 18 lutego br. skorzystają klienci PGE Obrót S.A.  z woj. podlaskiego. Klienci z pozostałych  województw, w których energię dostarcza  gospodarstwom domowym głównie ta Spółka, będą do końca 2013r. sukcesywnie włączani do systemu, aby mieć tak samo łatwy, telefoniczny dostęp do Call Center. Do tej pory z usług infolinii korzystali jedynie odbiorcy energii z woj. łódzkiego.

Obecne rozwiązania obsługi telefonicznej okazały się niewystarczające.– Dlatego zmieniamy się dla Klienta. Nowy system sprawi, że do Call Center będzie można się w sposób łatwy i szybki dodzwonić z każdego miejsca w kraju – mówi Alicja Rutkowska, Wiceprezes Zarządu PGE Obrót S.A.

Dostępność to tylko jedno z udogodnień. System będzie „inteligentny”. Obsada konsultantów zostanie dostosowana do liczby klientów oczekujących na danej linii. Monitoring pozwoli na rejestrację numeru telefonu osoby, która starała się skontaktować, aby móc do niej oddzwonić.

Wdrożenie tego systemu traktujemy jako projekt priorytetowy. Dotąd Klienci z naszego rynku historycznego, czyli obszaru, na którym Spółka dostarcza energię elektryczną dla gospodarstw domowych, zasięgali informacji głównie w Biurach Obsługi Klienta. Teraz będą mieć dodatkowy, alternatywny kanał kontaktu: Call Center – mówi Marlena Skrzydłowska, dyrektor Departamentu Obsługi Klientów.

Klienci, którzy dziś załatwiają swoje sprawy w Biurach Obsługi Klienta zyskają komfort telefonicznego połączenia się z konsultantem, aby np. poprosić o wystawienie duplikatu faktury, poznać  saldo, zmienić swoje dane teleadresowe, zapoznać się z ofertami.

Od 18 lutego br. z nowoczesnego Call Center będą mogli skorzystać klienci Spółki z woj. podlaskiego. Do końca roku  sukcesywnie dołączą do nich klienci z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691 911 525PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.