Odległość nie ma znaczenia: SATELLAR-20DS(d) wyznacza nowe granice

Rodzina cyfrowych radiomodemów SATELLAR, dostępna w ofercie firmy ASTOR została poszerzona o radiomodem SATELLAR-20DS(d), który jest przeznaczony do pracy w paśmie licencjonowanym 400-470 MHz. Urządzenie znajduje zastosowanie w instalacjach przemysłowych cechujących się dużym rozproszeniem geograficznym obiektów.

W dzisiejszych czasach pokonanie dużych odległości nie stanowi większego problemu. Wybierając środek komunikacji decydujemy jednocześnie o komforcie i czasie podróży.  Wygoda zawitała także na rynek automatyki. Z myślą o nowoczesnych obiektach przemysłowych, w których poszczególne elementy oddalone są od siebie o kilka czy nawet kilkadziesiąt kilometrów, powstała linia radiomodemów SATELLAR-20DS(d). Wszystko po to, by sprostać najbardziej wymagającym aplikacjom.

Producentem radiomodemu SATELLAR-20DS(d) jest fińska firma SATEL Oy, specjalizująca się w systemach komunikacji bezprzewodowej. Linia radiomodemów SATELLAR została opracowana z myślą o nowoczesnych obiektach przemysłowych, w których sieć szeregowa jest zastępowana przez Ethernet. Podstawową cechą różniącą radiomodemy SATELLAR od innych rozwiązań bezprzewodowych, dostępnych na rynku, jest możliwość pracy na niezależnej (własnej) częstotliwości z wykorzystaniem łącza ethernetowego.

W porównaniu z modelem SATELLAR-2DS(d), który dostępny  jest w ofercie firmy ASTOR już od ubiegłego roku, nowy radiomodem SATELLAR-20DS(d) oferuje przede wszystkim zwiększoną z 1W do 10W moc nadawczą. Pozwala to na uzyskanie większego zasięgu komunikacji. Dzięki pełnej kompatybilności obu rozwiązań, możliwe jest optymalizowanie kosztów projektowanego systemu poprzez dobór tańszego modelu o niższej mocy w bliżej położonych obiektach, a w odległych punktach sieci – modelu o podwyższonej mocy.

„Obecnie w ofercie firmy ASTOR dostępne są dwie wersje urządzenia.  Model standardowy SATELLAR-20DS oraz model SATELLAR-20DSd, który dodatkowo wyposażony jest w 7-przyciskową klawiaturę i kolorowy ekran. Oba modele oferują szereg narzędzi diagnostycznych oraz możliwość zdalnego zarządzania siecią bezprzewodową (system NMS, interfejs WWW, protokół SNMP). Model SATELLAR-20DSd pozwala ponadto na lokalną konfigurację i diagnostykę urządzenia.

Oba modele oferują szereg narzędzi diagnostycznych oraz możliwość zdalnego zarządzania siecią bezprzewodową (system NMS, interfejs WWW, protokół SNMP). Cechy te sprawiają, że mogą być one stosowane w aplikacjach, w których stabilność i niezawodność komunikacji są szczególnie istotnymi parametrami.” – mówi Paweł Podsiadło, specjalista ds. komunikacji przemysłowej w firmie ASTOR.

Radiomodemy serii SATELLAR zapewniają bezpieczny przesył danych użytkownika, dzięki szeregowi funkcji zabezpieczających, m. in.: szyfrowaniu danych przesyłanych drogą radiową z wykorzystaniem algorytmu AES, wykorzystującego 128-bitowe klucze.

Urządzenia mogą pracować w temperaturze od -25C do +55 st.C, posiadają stopień ochrony IP52 i objęte są 30 – miesięcznym okresem gwarancji.

Więcej informacji na stronie produktu .


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)