Nowa jakość zarządzania jakością – Wonderware MES 2012 Quality

Jak poinformowała firma ASTOR, autoryzowany dystrybutor rozwiązań Wonderware w Polsce, Invensys Operations Management – właściciel marki – udostępnił nową wersję oprogramowania do zarządzania produkcją – Wonderware MES 2012. Najnowsza wersja systemu, oprócz funkcjonalności związanych z zarządzaniem operacjami (MES Operations) oraz efektywnością (MES Performance) została rozbudowana o moduł MES Quality, odpowiedzialny za prowadzenie analiz SPC, monitorowanie jakości poszczególnych produktów, zarządzanie zgodnością z dopuszczalnymi normami oraz bezpieczeństwem produktów.

Oprogramowanie Wonderware MES Quality pozwoli na redukcję kosztów związanych z zarządzaniem jakością, dostarczając rozwiązania do mierzenia zgodności produktów z obowiązującymi normami. Rozwiązanie umożliwia monitorowanie parametrów wytwarzanych produktów i półproduktów w czasie rzeczywistym, co pozwala operatorom na śledzenie odchyleń od zdefiniowanych norm i szybką reakcję poprzez zmianę parametrów produkcji. Przyczynia się to do wykrycia produktów niespełniających wymagań jakościowych i zminimalizowana ilości odpadów.

„Wprowadzając moduł odpowiedzialny za zarządzanie jakością produkcji MES Quality, Wonderware reaguje na potrzeby firm produkcyjnych. Na rynku istnieje bowiem luka pomiędzy rozbudowanymi i specjalistycznymi systemami do szeroko pojętego zarządzania jakością a oprogramowaniem klasy MES, odpowiedzialnym za zarządzanie produkcją. Nowe oprogramowanie pomaga rozwiązać ten problem.” – komentuje Arkadiusz Rodak, Menedżer Produktu ds. Wonderware MES w firmie ASTOR.

Moduł Quality Management może być swobodnie łączony z pozostałymi modułami systemu MES (Operations, Performance) lub pracować jako samodzielna aplikacja.

Nowe funkcjonalności, które wnosi moduł Quality do systemu Wonderware MES, pozwalają między innymi na:

  • prowadzenie analiz w oparciu o wykresy SPC,
  • zarządzanie specyfikacjami,
  • monitoring odchyleń jakości produktów i półproduktów od zdefiniowanych norm,
  • automatyczne zbieranie danych jakościowych z procesu,
  • minimalizację strat oraz dostarczanie danych do podjęcia szybkich czynności prewencyjnych,
  • mocniejsze powiązanie operacji zarządzania produkcją z mierzeniem jakości.

Rozwiązanie jest już dostępne w ofercie ASTORa. Więcej na stronach produktu www.astor.com.pl/produkty/rozwiazania-it-dla-przemyslu/systemy-mes/wonderware-mes-quality.html


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)