AVANS rośnie w siłę

W tydzień po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nowi właściciele sieci AVANS, bracia Sławomir i Arkadiusz Tomalowie otworzyli dwa nowe elektromarkety. Jest to potwierdzenie rozpoczęcia realizacji strategii, zakładającej dynamiczną ekspansję sieci AVANS na terenie całego kraju.

Nowe elektromarkety sieci AVANS, każdy o powierzchni około 1 000 mkw., powstały w Łukowie (województwo lubelskie) oraz w Jaworze (województwo dolnośląskie). Łukowski elektromarket ogólnopolskiej sieci AVANS otwarty został 25 października, natomiast sklep AVANS w Jaworze rozpoczął działalność dzień później, czyli 26 października br.  Nowo otwarte elektromarkety oferują szeroki wachlarz asortymentu branży Multimedia/RTV/AGD, ze szczególnym naciskiem na nowe technologie najlepszych marek. Sieć proponuje klientom wyjątkowo niskie ceny, wspomagane dodatkowo specjalnymi ofertami promocyjnymi. W obydwu miejscowościach otwarcia elektromarketów miały charakter wydarzeń lokalnych, wzbogaconych wieloma atrakcjami dla mieszkańców miasta.

– Otwarcie dwóch nowych elektromarketów pod brandem AVANS jest dla nas ważnym krokiem w zakładanej dalszej, dynamicznej ekspansji na polskim rynku. A fakt, że inauguracja działalności tych sklepów nastąpiła w ciągu kilku dni od uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest tylko potwierdzeniem naszego przygotowania do intensywnego rozwoju sieci i skutecznego umacniania pozycji marki, szczególnie w tych regionach, w których dotychczas nie byliśmy obecni. Warto zaznaczyć, że rynek handlowy stabilizuje się i dostępnych jest dziś coraz więcej lokalizacji w nowoczesnych galeriach. Coraz częściej odnawia się także galerie, które funkcjonują na lokalnym rynku już kilka lat, co wiąże się również z remodelingiem i rekomercjalizacją. Zamierzamy wykorzystać te tendencje i wybierać spośród najlepszych lokalizacji. – mówi Sławomir Tomala, Prezes Zarządu OpenMedia, właściciela sieci AVANS.

Spółka OpenMedia, poprzez którą bracia Tomalowie zarządzają siecią AVANS, jeszcze w tym roku planuje otwarcie kilkunastu nowych elektromarketów, a w przyszłym, 2013 roku, jeszcze intensywniejszą kontynuację powiększania sieci sprzedaży na mapie Polski.

– Osiągnięcie pozycji lidera w branży elektromarketów jest dla nas priorytetowym celem. Będzie to możliwe dzięki skutecznemu i konsekwentnemu rozwijaniu sieci sprzedaży w najlepszych dla klientów lokalizacjach. Nie możemy jeszcze ujawniać konkretnej liczby sklepów, które planujemy otworzyć, ale zapewniam, że będzie to znacząca liczba, a każda z decyzji o nowej lokalizacji poprzedzona będzie wnikliwymi analizami danego regionu oraz zakładanej przyszłej rentowności. Z naszego doświadczenia wynika, że sukcesywne pozyskiwanie udziałów rynkowych jest najskuteczniejszą metodą na prowadzenie biznesu w tej branży.  Dzięki wzrostowi organicznemu i kolejnym akwizycjom zamierzamy zbudować silną grupę eletromarketów, obecnych w całej Polsce i tym samym zostać liderem rynku w ciągu trzech lat.  – dodaje Sławomir Tomala.

Obecnie rodzina Tomalów zarządza dwiema markami – Avans i Media Expert. 24 października br. złożony został do UOKiK wniosek o przejęcie elektromarketów kolejnej marki – Havo. Po uzyskaniu zgody na ich zakup, bracia Tomalowie zarządzać będą ponad 240 sklepami własnymi i ponad 200 franczyzowymi.


AVANS, to polska sieć ponad 100 elektromarketów własnych i ponad 200 franczyzowych oraz sklep internetowy www.avans.pl. Sklepy sieci AVANS dostarczają klientom pełen asortyment sprzętu Multimedia, AGD i RTV po wyjątkowo atrakcyjnych cenach, preferencyjne warunki zakupu na raty oraz szereg usług dodatkowych.

AVANS
więcej informacji – PRESS BOX