Milion kuchni Amica w 10 miesięcy

19 października 2012 roku to data, która zapisze się w historii firmy Amica jako wyjątkowa. To właśnie tego dnia w Fabryce Kuchni, taśmę produkcyjną opuścił milionowy egzemplarz kuchni. Ten niesamowity wynik firma osiągnęła w trakcie jednego roku.

Podczas uroczystości, która odbyła się z tej okazji w fabryce Amiki, zaprezentowane zostały historyczne modele wyprodukowanych przez firmę kuchni. Swoją premierę miał też specjalnie przygotowany na tę okazję film „Droga do miliona”, w którym pracownicy firmy mówili o tym, w jaki sposób firma osiągnęła taki sukces.

Dla Prezesa Zarządu, Jacka Rutkowskiego, była to okazja do podsumowania 50 lat firmy na rynku.

– Historia Amiki to historia przemian w polskiej gospodarce – mówił Jacek Rutkowski. Dobrze wykorzystaliśmy te pół wieku istnienia. – Konsekwentnie budowaliśmy pozycję lidera na polskim rynku. Dziś znakiem rozpoznawczym firmy są inteligentne, innowacyjne i przyjazne użytkownikowi rozwiązania.

W ramach podziękowania najstarszym pracownikom, którzy przez lata budowali sukces firmy, wręczone zostały okolicznościowe nagrody. Wyróżnieni zostali także najstarsi pracownicy firmy, którzy są już na emeryturze.

Milionowym wyprodukowanym egzemplarzem kuchni był najnowszy produkt z portfolio firmy – piekarnik Integra Smart z interaktywnym wyświetlaczem.

Urządzenia powstające we Wronkach są doskonale znane nie tylko w Polsce, ale także na wielu wymagających rynkach europejskich. Intensywny rozwój firmy w ostatnich latach, sprawił że Amica dołączyła do grona największych europejskich producentów sprzętu grzejnego.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)