Akademia Superprzedszkolaka

Amikę można spotkać w różnych miejscach. Oczywiście w wielu domach na wielu kontynentach. Oczywiście także w sklepach ze sprzętem AGD oraz w Internecie. Ale również na konkursach designu (red dot), wystawach i targach branżowych, w mediach, na stadionach, przy sadzeniu drzew (PioSęki) czy na wakacjach (Władysławowo). Nawet w przedszkolach. A więc w miejscach zwykłych i niezwykłych.

Amica jest partnerem i sponsorem ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkolaków pod nazwą Akademia Super Przedszkolaka. Dzięki niemu najmłodsze pokolenie ma okazję poznać podstawowe zasady zdrowego odżywiania oraz grzecznego zachowania. Przedszkola biorące udział w tej akcji otrzymały pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych, na podstawie których wychowawcy będą przeprowadzać zajęcia z dziećmi. Do programu zgłosiło się prawie 1 200 przedszkoli z całego kraju, dzięki czemu weźmie w nim udział prawie 128 000 dzieci w wieku przedszkolnym. Akademia Super Przedszkolaka będzie działała do września do grudnia.

Materiały edukacyjne dla przedszkoli obejmują scenariusze zajęć dla nauczycieli, kolorowe karty na menu przedszkolne, plakaty informacyjne oraz ulotki edukacyjno-informacyjne dla rodziców, a także dyplomy, naklejki dla dzieci i miarki wzrostu.

W trakcie zajęć edukacyjnych, jakie będą prowadzone w przedszkolach, dzieci poznają, jak się prawidłowo – tzn. zdrowo – odżywiać. Dowiedzą się, po co jemy, co jeść, aby zdrowo rosnąć, jak jedzenie wpływa na organizm. Zajęciom tym będą towarzyszyły tematy dotyczące właściwego zachowania się przy stole, kultury osobistej, relacji z innymi oraz zabawy w grupie.

W ramach programu edukacyjnego Akademia Super Przedszkolaka przeprowadzone zostaną dwa konkursy – jeden dla dzieci oraz ich rodziców, a drugi dla przedszkoli. W obu na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Jedną z nich ufundowała Amica – będą to warsztaty kulinarne dla najlepszego przedszkola – ponieważ czym skorupka za młodu nasiąknie…

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)